Kamu Kurumuna Yüksek Maaş İle 12 Memur Alımı

Kamu Kurumuna Yüksek Maaş İle 12 Memur Alımı

Bankacılık düzenleme ve Denetleme Kurumu bünyesinde boş kontenjanları doldurmak üzere 3 farklı unvanda memur ve mühendis alımı gerçekleştirileceği bildirildi. İlana göre KPSS şartı olarak en az 70 puan istendi. Başvuru yapacaklar için başvurular devam edi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun Resmi gazete üzerinden yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde çalıştırılmak üzere KPSS en az 70-80 arası almış olma şartları ile memur ve mühendis alımı gerçekleştirilecek.

BDDK ilanı

“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, “Memur” ve “Mühendis” kadrolarına kamu hizmetine ilk defa Kurumumuzda başlayacak olan adaylar arasından giriş sınavı sonuçlarına göre idari personel alınacaktır. Giriş sınavı, sözlü sınav şeklinde yapılacaktır.”

Adaylarda Aranan Başvuru Koşulları

T.C vatandaşı olma, Kamusal haklarından mahrum olmama Türk ceza kanunun 53.maddesinde belirtilen suçlardan ceza almamış, mahkum olmamış olma, Askerlik durumu itibari ile askerlik ile ilişiğinin bulunmaması, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 8’inci maddesinin birinci fıkrasının (a), (b), (c) ve (d) bentlerinde yer verilen şartları taşımak, 5411 sayılı Bankacılık Kanunu’nun 26’ncı maddesi hükmü kapsamında çalışması yasaklananlardan olmamak şartları ile personel alımı gerçekleştirilecektir.

Ön Lisans Mezunu Memur: Adalet, adalet meslek eğitimi, adalet meslek yüksekokulu bölümlerinden birinden mezun olmak ve KPSS P-93 Puan grubundan en az 70 puan almış olma şartları ile 6 Memur alımı gerçekleştirilecektir.

Lisans Mezunu Memur: Siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakültelerine bağlı bölümlerden mezun olma ve KPSS P-3 puan grubundan en az 80 puan almış olma şartları ile 2 adet memur alımı gerçekleştirilecektir.

Mühendis Alımı: Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği Bölümlerden mezun olma ve KPSS P-3 grubundan en az 70 puan almış olma şartları ile 4 Mühendis alımı gerçekleştirilecektir.

Nasıl Başvuru Yapılır?

BDDK bünyesinde istihdam etmek isteyen adaylar Kurumun resmi internet sitesinden online erişim suretiyle ulaşılabilecek Başvuru Formu’ nu eksiksiz ve doğru olarak doldurulması suretiyle yapılacaktır.

Başvurular, 29 Mart 2021 tarihi saat 14.00'da başlayıp 9 Nisan 2021 tarihi saat 16.00’da sona erecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

İlan metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.