2020’de 28 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak

2020’de 28 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak
2020’de 28 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenlik Görevlisi Alımları

Güvenlik sektöründe ülkemizde şu anda 300 bin kişi istihdam edilmektedir. Yeni istihdamlar yaratılmaya devam etmektedir. 2019 yılında 20 bin güvenlik görevlisi alınmıştır. Personel alımlarına 2020 yılında da devam edilecektir. Alımlar hem kamuda hem de özel sektörde yapılacaktır. Bu yüzden güvenlik görevlisi sertifikası olan kişiler ilanları yakından takip etmelidir. İşkur, DPB, üniversiteler, bankalar ve kariyer sitelerinde ilanlar yayınlanacaktır. 

Güvenlik görevlileri yetkilerine göre silahlı ve silahsız olarak ayrılmaktadır. İş başvurusu yaparken de bu kriterlere bakılmalıdır. Silah kullanma ruhsatı olan güvenlikçiler bu ilanlara başvurmalıdır. 

Güvenlikçi Nasıl Olunur?

Silahsız güvenlik görevlisi olmak için 18 yaşını geçmek ve en az ortaokul mezunu olmak gerekir. Silahlı özel güvenlik ise en az 21 yaşında ve lise mezunu olmalıdır. Kamudan yasaklı olmayan, adli sicil kaydı bulunmayan, görevini yapmaya sağlık durumu uygun olan adaylar başvuru yapabilir.

Güvenlikçi olmak için öncelikle eğitim almak gerekir. Bunun için özel kurslara gidilebilecektir. Silahsız güvenlikçiler 100 saat, silahlı güvenlikçiler ise 120 saat eğitim alacaktır. Kurs tamamlandıktan sonra sınavda başarılı olunursa sertifika alınacaktır. Valiliklere başvurarak bu sertifika güvenlik görevlisi kartına dönüştürülebilecektir. Yaklaşık 600 liralık bir maliyetle güvenlik görevlisi kartı alınabilecektir. Bundan sonra artık güvenlikçi olarak ilanlara bakabilirler.

2020’de 28 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın