81 İlden KPSS İle İtfaiye Eri Alımı Gerçekleştirilecek

81 İlden KPSS İle İtfaiye Eri Alımı Gerçekleştirilecek

Türkiye Geneli 81 İlde İkamet Şartı olmadan 75 boş kontenjana itfaiye eri alımı yapılacak. Büyükşehir belediyesinin yayınlamış olduğu ilana göre Türkiye geneli 75 itfaiye eri alımı yapacak.

Kamu kurumları ve belediye başkanlıkları kamu personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Büyükşehir belediyesinin yayınlamış olduğu ilana göre Türkiye geneli 75 itfaiye eri alımı yapacak.

Diyarbakır Büyükşehir belediyesi ilanına göre Türkiye geneli 75 itfaiye eri alımı yapacak.

Başvuru Şekli Tarihi ve yeri

75 İtfaiye eri alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar boy ve kilo ölçümü yapılması gerektiğinden başvurularını şahsen müracaat ederek yapacaklardır. Başvuruda ikamet şartı aranmadığı için adaylar başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar başvuru formunu boy ve kilo ölçümü yapmak için Elazığ Yolu Yenişehir Mahallesi Yenişehir/Diyarbakır adresinde bulunan Ali Emiri Toplantı Salonuna (Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Ana Hizmet Binasının Arkası)" adresine şahsen müracaatlarını gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru yapacak adaylar 15 şubat 2021 tarihi ile 19 Şubat 2021 tarihleri arasında KPSS 60 puan ile ikamet şartı olmadan başvuru yapabileceklerdir.

Başvuruda Gerekli Belgeler

Belediyenin resmi internet adresinde yer alan başvuru formu, nüfus cüzdanı aslı veya fotokopisi, diploma-mezuniyet belgesi, resmi ÖSYM sitesinden temin edilen doğrulama kodlu 2020 KPSS sonuç belgesi, askerlik durum belgesi, sürücü belgesi aslı veya fotokopisi, biyometrik fotoğraf belgeleri istenilmektedir.

Şahsen müracaatlar gerçekleştirileceği için adaylar kendileri ile birlikte istenilen belgeleri de getire bileceklerdir.

İtfaiye Alımında Aranan Nitelikler

Aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erke adayların en az 1 67 cm boyunda, kadın adayların en az 1.50 cm boyunda olmaları gerekmektedir. Boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında en fazla 10 ve en az 10 kg’ den fazla farklın olmaması gerekmektedir. Adaylarda ayrıyeten C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.