Adalet Bakanlığı 11 Bin Kamu Personeli Alımı Son Gün

Adalet Bakanlığı 11 Bin Kamu Personeli Alımı Son Gün

Adalet Bakanlığı Abdul Hamit Gülden yapmış olduğu ” Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt kâtibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 bin 202 yeni personel alıyoruz. “ İçin Son gün.


Abdülhamit Gül 23 Farklı Unvanda 11 Bin 484 Personel alımı yapılacağını ilan etti.

Bakanın Telegram Üzerinden yaptığı açıklamada

“Sevgili genç arkadaşlarım, personel alım ilanımız yayımlanıyor. İnfaz koruma memuru, mübaşir, zabıt kâtibi, psikolog gibi çeşitli kadrolara 13 Bin 202 yeni personel alıyoruz. Adalet teşkilatımızı sizlerle güçlendireceğiz. Şimdiden hayırlı olsun” açıklamasına yaptı.

Ve İlanlar yayınlandı. İlanlar İçin verilen tarihlerde son gün.

Başvuru Şekli Ve Tarihi

Adaylar başvurularını 12 Mart 2021 Tarihi saat 23.59 A kadar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.
Başvuru Yapacak adaylar için Adaylar Haberimizin en alt kısmında bulunan “Başvuru ekranı” giriş yaparak e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Adaylar başvuru işlemini tamamlandıktan sonra “Başvurularım ”ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.

Adaylarda Aranan Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olma, Kamusal Haklarından mahrum olmama, Türk ceza Kanununun 53’üncü Maddesinde belirtilen suçlardan süresi geçmiş bile olsa ceza almamış veya mahkûm olmamış olma, Askerlik ile ilişiği bulunmama, Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması, belirli unvanlar için En Az KPSS 70 Puan alma ve 18 yaşını tamamlamış olma şartları ile alımlar gerçekleştirilecektir.

Adalet Bakanlığı 814 İcra Kâtibi 237 Normal Personel Alımı

Yayınlanmış olana ilana göre Adalet bakanlığı bünyesinde çalışmak bünyesinde istihdam edilmek üzere alım yapılacaktır. Alımı yapılacak olan unvan ise 814 Sözleşmeli İcra kâtibi ve 237 personel olarak gerçekleştirilecektir.

814 Personel Alımı Başvuru kılavuzu.

237 Personel Alımı Başvuru kılavuzu.

Adalet Bakanlığı 5075 Personel Alımları

Alımı Yapılacak Unvanlar; 3 Bin 605 Zabıt Katibi, 700 Mübaşir, 625 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 110 Şoför ve 25 Aşçı alımı şeklinde toplamda 5 Bin 75 personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru yapmak isteyen çalışma adayları için Başvuru kılavuzu.

CTE 5358 Personel Alımları

3 Bin 605 Zabıt Katibi, 700 Mübaşir, 625 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 110 Şoför ve 25 Aşçı alımı şeklinde toplamda 5 Bin 75 personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru yapmak isteyen çalışma adayları için Başvuru kılavuzu.

Duyuru Haberi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.