Adalet Bakanlığı Adliyelere 6.959 Memur Personel Alımı Yapıyor! Son Başvuru Tarihi Açıklandı!

Adalet Bakanlığı Adliyelere 6.959 Memur Personel Alımı Yapıyor! Son Başvuru Tarihi Açıklandı!

Adalet Bakanlığı memur personel alım için başvuru süreci başladı. Adalet Bakanlığı adliyelerde görevlendirilmek üzere toplamda 6.959 memur personel alımı yapıyor. İşte detaylar

Adalet Bakanlığı Adliyelere 6.959 Memur Personel Alımı

Adalet Bakanlığı memur alım sürecinde başvurular alınmaya devam ediyor. Açıklanan memur alım kılavuzuna göre Bakanlık bünyesinde bulunan adliyelerde görevlendirmek üzere toplamda 6.959 memur personel alımı yapılacak.

Adliyelere hangi unvanlarda alım olacak ?

Bakanlık tarafından adliyelere alınacak 6.959 memur personel alımında unvanlar aşağıdaki gibidir.

Zabıt Katibi, Mübaşir, Güvenlik Görevlisi, İşaret dili tercümanı, Şoför, Aşçı, Hizmetli, Teknisyen ve icra katibi unvanlarında alımlar olacak.

Son başvuru tarihi açıklandı

Adalet Bakanlığı adliyelere 6.959 memur personel alımı için son başvuru tarihi açıklandı. Alım kılavuzunda belirlenen şartlar taşıyan adaylar başvurularını 17 Mart 2022 tarihine kadar yapabileceklerdir.

Başvurular e-devlet üzerinden

Adaylar Adalet Bakanlığı memur personel alımında başvurularını 1 - 17 Mart 2022 tarihleri arasında e-devlet üzerinden online bir şekilde yapabileceklerdir.

Kadro dağılımı

adalet-bakanlig1i.jpg

Adaylardan aranan genel şartlar aşağıdaki gibidir

a) Türk vatandaşı olmak,

b) İlk defa atanacaklar için yapılacak sınavın son başvuru günü olan 17 Mart 2022 tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,

c) Merkezî sınavın (lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunları için KPSS-2020) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla;

  • Zabıt kâtibi, mübaşir, teknisyen, işaret dili tercümanı, şoför, aşçı ve hizmetli unvanları için 35 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1985 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
  • - Koruma ve güvenlik görevlisi unvanı için 30 yaşını bitirmemiş olmak, (1 Ocak 1990 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)

d) 657 sayılı Kanunun 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak,

e) 657 sayılı Kanunun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

f) Kamu haklarından mahrum olmamak,

g) Arşiv araştırması sonucu olumlu olmak

Adalet Bakanlığı Adliyelere 6.959 Memur Personel Alımı ilanı detayları için Tıklayın

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.