Adalet Bakanlığı KPSS'siz 1500 Daimi İşçi Alımı Başvuru İlanları Yayımladı

Adalet Bakanlığı KPSS'siz 1500 Daimi İşçi Alımı Başvuru İlanları Yayımladı

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri CTE için 1500 kamu personeli işçi alımı başvuru ilanları yayımlandı. Adalet Bakanlığı işçi alımlarına başvuru şartları, başvuru süreci ve tüm detaylar haberimizde.

Adalet Bakanlığı tarafından 1500 kadroya işçi personel alımı başvuru ilanları yayımlandı. Adalet Bakanlığı bir ilanda 1287 temizlik görevlisi alımı, bir ilanda 155 temizlik görevlisi alımı ile CTE'ye 58 temizlik görevlisi alımı olmak üzere 3 farklı ilanla sürekli işçi alımına başvurular alınacak.

Başvuru Genel ve Özel Şartları

1500 işçi alımı için adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerekiyor. Başvurular için 35 yaşını bitirmemiş olmak gerekiyor. Bu kapsamda 4 Mart 1986 ve sonrası doğumlu olanlar başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru genel şartlarına bakılacak olursa adayların yaş itibarıyla 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir. Ayrıca herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak şartı vardır. Diğer başvuru şartlarına aşağıdaki ayrı ayrı ilanlardan incelenmesinde fayda vardır.

Başvuru Süreci

1500 işçi alımı için adaylar başvurularını sadece İŞKUR internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir. Şahsen veya posta vb. farklı yöntemlerle başvuru kabul edilmemektedir. Başvurular için adaylar sadece bir iş yeri (il) için başvuru yapabileceklerdir. Birden fazla başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz olacaktır.

Kontenjan Dağılımı

1287 personel alımı Adalet Bakanlığı Taşra Teşkilatında görev yapmak üzere olacağı açıklandı.

155 sürekli işçi alımı Adalet Bakanlığı merkez teşkilatı ile Ankara, Rize ve Yozgat Personel Eğitim Merkezlerinde istihdam edilecek.

58 daimi işçi alımı CTE İzmir/Menemen R Tipi ve Elazığ R Tipi Ceza İnfaz Kurumları ile Ankara, Denizli, İstanbul ve Kahramanmaraş Ceza İnfaz Kurumları ve Tutukevleri Eğitim Merkezleri’nde istihdam edilecek.

Adalet Bakanlığı 1287 işçi alımı ilanı.

Adalet Bakanlığı 155 işçi alımı ilanı.

CTE 58 işçi alımı ilanı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.