Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi Beden İşçisi Alımı Yapılacak

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi Beden İşçisi Alımı Yapılacak

Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre Eski Hükümlü veya TMY olanlardan Beden İşçisi alımı yapılacağı belirtiliyor.

Adana Alparslan Türkeş Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak personelin Beden İşçisi (Genel) olarak istihdam edileceğini belirtti.

Adaylarda aranan nitelikler (Sadece Eski Hükümlü ve TMY olanlar)

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, TMY için ilgili yönetmeliğin 4. maddenin birinci fıkrasının (a) bendinde tanımlandığı şekilde eski hükümlü veya 4. Maddenin birinci fıkrasının (ğ) bendinde tanımlandığı şekilde terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak, Eski Hükümlü adaylar hakkındaki ilgili mevzuat hükümleri ile 2527 Sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak şartları aranmaktadır.

Ayrıca adayların; En az ve en fazla Ön lisans mezunu olması, KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden puan almış olması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olması gerekmektedir..

Başvuru şekli, yeri ve tarihi

Başvurular İŞ-KUR internet sitesinden 17 Şubat 2020 tarihine kadar yapılacaktır..

KPSS sonucuna göre açıklanan listede yer alan işçiler kurumca belirlenecek mülakat sonucuna göre işe başlatılacak olup, üniversitenin internet adresinde sonuçların ilan edilmesinden sonra 5 (beş) iş günü içerisinde istenilen belgeler ile birlikte Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Adaylar için İŞKUR ilan numarası 00005403754’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.