Adana Belediyesi 80 Memur Alacak

adana belediyesi
adana belediyesi 80 memur alımı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Adana Belediyesi 80 Memur Alacak

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından işkur da yayınlanan ilana göre belediye bünyesinde, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olmak üzere farklı branşlarda 80 memur alımı yapılacak.

2022 memur alımı haberleri duyurularımızın bugün kü güncel ilanın da Adana Belediyesinin Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği, Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin hükümlerine göre aşağıda unvan , sınıfı, memur alım sayısı, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları da taşımak suretiyle ilgili boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Memur Alımı Genel Şartları

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı ilanı için aranan genel şartlar şu şekildedir;

a) Türk vatandaşı olmak,
b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
c) Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
d) Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
e) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,
f) İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

Adana Belediyesi 80 Memur Alacak
adana belediyesi memur alımı

Memur Alımı Özel Şartları

Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığı memur alımı ilanı için aranan özel şartlar ise şu şekildedir;

a) İlan edilen unvanlar için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,
b) Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.
c) İtfaiye eri kadrolarına başvuracaklar için 657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye İtfaiye Yönetmeliğinin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre İtfaiye Eri kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.
d) İtfaiye Eri unvanı için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.
e) İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,
f) 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

Memur Alımı Başvuru Yeri Ve Süresi

Adana Büyükşehir Belediyesi memur alımı ilanı detaylarında şu açıklamaya yer verildi; Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 18.07.2022 –22.07.2022 tarihleri arasında mesai bitimine kadar (mesai günlerinde saat 08.30-17.00 arasında) Reşatbey Mahallesi Atatürk Caddesi Seyhan/Adana adresine müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru Formu Kurumumuzdan veya Belediyemiz www.adana.bel.tr resmi internet adresinden temin edilecektir, Başvuru formuna aşağıdaki belgeler eklenecektir denildi.

a) Elektronik ortamda belediyemiz personel@adana.bel.tr e-posta adresine gönderilecektir.
b) Şahsen veya iadeli taahhütlü posta yolu Adana Büyükşehir Belediyesi (Reşatbey Mah. Atatürk Cad. Seyhan/Adana) adresine gönderilebilecektir. (Geciken postalardan Belediyemiz sorumlu olmayacaktır.)
c) Postadaki gecikmeler ve duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
İtfaiye Eri kadrosuna başvurular
d) Başvurular şahsen yapılacak olup adaylar yukarıda belirtilen tarihlerde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Adana Büyükşehir Belediye Başkanlığına istenilen belgelerle birlikte şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.
e) Duyuruda belirtilen süre içinde yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

İlan hakkında detaylı bilgi işkur web sitesinde yer almaktadır.

Adana Belediyesi 80 Memur Alacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın