Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı kamu memur alımı 2022

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı kamu memur alımı 2022

Bakanlık memur alımı gerçekleştirilmesi için duyurulan bilgiler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere 15 Aile ve Sosyal Hizmetler Müfettiş Yardımcısı alınacaktır.

Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı kamu memur alımı için görev almak isteyen vatandaşların Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji ve Sosyoloji alanlarında en az dört yıl eğitim veren bölüm mezunları olması gerekiyor.


KPSS şartı istenmeden kamuya sosyal yardım görevlisi alımı başvuru şartları


1.    Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2.    Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakülteleri ile Sosyal Hizmet, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Çocuk Gelişimi, Psikoloji veya Sosyoloji alanlarında en az dört yıl lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından mezun olmak ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından birini bitirmiş olmak ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

3.    KPSS P-48 puan türünden 70 (yetmiş) ve üzerinde puan almış olmak ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

4.    Giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olması ve işletim sistemi olarak Microsoft Office programları Word, Excel, PowerPoint gibi programları iyi derecede kullanıyor olmak.

5.    Başvuru işleminin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumludur ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

6.    Birden fazla bölüm mezunu olan adaylar sadece bir bölüm için müracaatta bulunacaklardır ve askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması gerekiyor.


Aile ve sosyal hizmetler bakanlığı alımı başvuru bilgileri


•    Son başvuru tarihi resmi olarak 14.01.2022 olarak açıklanmıştır.

•    Başvurular aşağıda yazılı internet adresi üzerinden yapılacaktır.

Başvuru yapmak için tıklayınız


İletişim Bilgileri


İzmir Cad. No:41 Kızılay 06420 Çankaya/ANKARA)

Telefon: 0 (312) 408 75 00

E-Posta: rehberlikveteftis@aile.gov.tr

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.