Aksaray Belediyesi En az Lise Mezun 25 İtfaiye Eri Alacak

Aksaray Belediyesi En az Lise Mezun 25 İtfaiye Eri Alacak

Aksaray Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Genel İdare Hizmetleri sınıfında Kadın/Erkek 25 İtfaiye Eri alımı yapılacağı duyuruldu.

Aksaray Belediye Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 25 personelin Genel İdare Hizmetleri sınıfında Kadın/Erkek İtfaiye Eri olarak görevlendirileceği belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak, Erkek adaylar için en az 1.67 cm Bayanlar için en az 1.60 cm boyunda olmak, Boy ve kilosu artı eksi 10 kg’dan fazla fark bulunmamak, Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (10 kişi)

Lise veya dengi okul mezunu olmak, En az B Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (10 kişi)

Lise veya dengi okul mezunu olmak, En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır. 

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (5 kişi)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak, En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır. 

Adaylardan istenen belgeler

Kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak), Adli sicil kaydı belgesi (E-Devlet üzerinden alınmış çıktı) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve süresi

Adaylar 6 Temmuz – 10 Temmuz 2020 tarihleri (10 Temmuz mesai bitimine kadar) arasında başvuru formu ve yukarıda sayılan belgeler ile birlikte tabip gözetiminde boy ve kilo ölçümü yapmak üzere Aksaray Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Zincirli Mahallesi 44. Cadde No:55 68100 AKSARAY adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır. 

Posta ve mail yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav yeri ve zamanı

Sözlü ve uygulamalı sınav Aksaray Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünde; 27 Temmuz 2020 Pazartesi saat 09.00’da başlayacak, Sözlü sınavı müteakip uygulamalı sınav yapılacaktır. 

Sınavlar aynı gün içinde bitirilemez ise ertesi gün devam edilecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.