Almanya 2000 Türk İşçi Arıyor

Almanya 2000 İşçi
Almanya 2000 Türk İşçi Alacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Almanya 2000 Türk İşçi Arıyor: Aylık Ortalama 45 Bin TL Maaş

Almanya Federal İş Ve İşçi Bulma Kurumu, Havaalanlarında Yaşanan Personel Eksikliğini Türkiyeden 2000 İşçi Alarak Karşılayacak.

Alman Havacılık Endüstrisi Türkiye’den istihdam sağlayacağı açıklamasının ardından “Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, ne zaman ve nasıl yapılacak?” soruları yanıt aramaya başladı. Temmuz’da başlayacağı duyurulan başvurularla beraber ülkedeki personel eksikliği giderilmiş olacak. Öte yandan alımlarla ilgili branş dağılımı da merak konusu. Peki, Almanya işçi alımı başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir, ne zaman ve nasıl yapılacak, maaş ne kadar olacak? İşte tüm detaylar…

alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği tarafından, Federal Çalışma Bakanlığına yasal engelleri kaldırmayı amaçlayan bir teklif verildi. Sunulan teklifte tüm yer hizmetlerinde 2.000 kişilik personel sıkıntısının yaşandığı ve bu kapsamında işçi alımının yapılması talep edildi.

ALMANYA İŞÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

-Alman Hava Taşımacılığı Ekonomisi Birliği (BDL) tarafından yapılacak işçi alımının şartları şöyle:

-A2 seviyesinde Almanca – konuşma

-Hava yolu birliği IATA’nın gerekliliklerini karşılayan sertifika

-Tehlikeli madde eğitimleri

-Alman güvenilirlik kontrollerinin gereksinimleri karşılaması

Almanya İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Alınan bilgiye göre Türkiye’den 2000 farklı personel alımı yapılması planlanıyor. Konu üzerine net bir bilgi henüz duyulmazken geçtiğimiz Cuma günü personel alımı ile ilgili Çalışma Bakanlığına dilekçe verildiği söyleniyor. Dilekçe eğer onaylanırsa acil olarak Türkiye’den  personel ve hizmetli görevlendirmesi yapılacak.

Frankfurt ve Münih Havalimanları İlk Sırada!

Özellikle Frankfurt ve Münih havalimanlarında güvenlik kontrol alanlarında şikayetler gittikçe artıyor. Yoğunluk durmak bilmiyor. Farklı havalimanlarında da bu sıkıntılar görülebiliyor. Bu problemlerin giderilebilmesi, yoğunluğu azaltabilmek için ek bir personel alımı yapılması bekleniyor. Bu konu üzerine Almanya’da yetkili birimler ilk tercihin Türkiye olduğunu söylüyor.

Almanya 2000 Türk İşçi Arıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın