Almanya İşçi Alımı İçin Ne Yapmalı

Almanya İşçi Alımı İçin Ne Yapmalı

Almanya’da çalışma hayali kuran kişiler hangi pozisyonlar çalışabilir ve nerelere başvuru yapmalıdır?

Almanya’ya İşçi Gönderimi

Almanya’da genç nüfus az olduğu için işçi ve personel ihtiyacını karşılayamamaktadır. Bu yüzden yurtdışından işçi alımları yapılmaktadır. Bu alımlar aracı kurumlar aracılığıyla yapılmaktadır. İşçi, mühendis, hemşire, hasta bakıcı, kamyon ve tır şoförü unvanlarına personel alımları yapılacaktır. En çok ihtiyaç ise yaşlanan nüfusun bakım ihtiyacını karşılamak için hemşire ve hasta bakıcı gibi unvanlara yapılmaktadır.

Bazı şirketler tarafından 2020 yılında da Almanya’ya vasıflı ve vasıfsız işçi alımı yapılacağı ilan edilmiştir. İlana göre mezuniyet, deneyim ve Almanca bilmek gibi gibi şartlar aranmaktadır. Bu şekilde alınan kişiler 2500 euro maaş ile çalıştırılacaktır. Günde 8 saat çalışacaklardır ve 2 yıllık sözleşme ile çalıştırılacaktır.

Almanya’da işçi olarak çalışmak isteyen kişiler 20 ile 45yaş aralığında olmalıdır. Görevini yapmaya engel sağlık durumu olmamalıdır. Bu şartların sağlanması halinde adaylar Alman şirketlere sunulacaktır. Yapılan değerlendirmeler neticesinde alınacak olan işçilere karar verilecektir.

Almanya’da çalıma şartlarının iyi olması ve ücret dengesinden ötürü pek çok kişi orada çalışmak istemektedir. Ancak işçi alımı konusunda Alman hükümeti eskisi kadar esnek değildir. Sınırlı sayıda ve belirli şartlarda işçi alımları yapılmaktadır. Bu yüzden yurtdışında çalışma imkanı oldukça kısıtlıdır. Yurtdışına işçi alımları için yayınlanan her ilan işçiler için oldukça kıymetlidir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.