Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 300 İtfaiye Eri Alımı İlanı Açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 300 İtfaiye Eri Alımı İlanı Açıklandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada Genel İdare Hizmetleri sınıfında 300 İtfaiye Eri alımı yapılacağı duyuruldu.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 300 personelin Genel İdare Hizmetleri sınıfında İtfaiye Eri olarak görevlendirileceği belirtti.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak, Erkek adaylar için en az 1.67 cm Bayanlar için en az 1.60 cm boyunda olmak, Boy ve kilosu artı eksi 10 kg’dan fazla fark bulunmaması şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (100 kişi)

Ortaöğretim kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı ve Dallarının birinden mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 55 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (200 kişi)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Ön Lisans programlarının birinden mezun olmak, En az C Sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.
 
Adaylardan istenen belgeler

Kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak), Adli sicil kaydı belgesi (E-Devlet üzerinden alınmış çıktı) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve süresi

Adaylar 30 Mart 2020 tarihinden başlayarak 3 Nisan 2020 tarihi mesai bitimine kadar Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özal 2 Bulvarı No: 9, 06070 İskitler Altındağ/Ankara adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru sonrasında Sınava girmeye hak kazanan adaylar KPSS puanları ile 9 Nisan 2020 tarihinde kurum internet adresinde ilan edilecektir.

Sınav yeri ve zamanı

Sözlü ve uygulamalı sınav 13 Nisan 2020 – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında saat 09:00’da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı Zübeyde Hanım Mahallesi Turgut Özal 2 Bulvarı No: 9, 06070 İskitler Altındağ/Ankara adresinde yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi ve başvuru kılavuzu için lütfen tıklayınız.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.