Ankara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi Alıyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi Alıyor

Resmi Gazetede de Bugün Yayınlanan Duyuruya Göre Profesör, Doçent, Dr. Öğretim Üyesi Kadroları Olmak Üzere Ankara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi Alacağını Duyurdu.

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz akademik birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

Profesör ve doçent kadrolarına daimi statüye göre atama yapılacaktır. Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atama ve Yükseltme Asgari Koşulları”nda belirtilen niteliklere sahip olmaları gerekmektedir.

Adaylar;

-Başvuru için asgari koşulları sağladığına ilişkin beyanname
– Diplomalar
– Doçentlik belgesi
– Yabancı Dil Belgesi
– Özgeçmiş
-Yayın Listesi (Profesör kadrosuna başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.)
– Fotoğraf (1 adet)

– Bilimsel yayınlar, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserler ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik veya yüksek lisans bilim uzmanlığı çalışmaları, Üniversiteler veya Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri ile birlikte Üniversitemiz Personel Bilgi Sistemi üzerinden çevrimiçi başvuru yoluyla müracaat edecek olup ilan başvuru adresi Personel Daire Başkanlığı web sayfasında duyurulacaktır.

Adaylar elektronik ortamda müracaat edecekleri başvuru dosyalarını hazırlarken “Akademik Personel Alımı Başvuru Ekranı Yardım Dokümanı” nda yer alan açıklamalara dikkat etmelidir.

Ayrıca; Profesörlük ve doçentlik kadrosuna başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracakların ilgili birimlere çevrimiçi başvuru yapıldığına dair çevrimiçi başvuru sayfasından indirilecek Başvuru Formu’nun çıktısı ile birlikte bir dilekçe ve ekinde 1 takım dosya ile ilanın son başvuru tarihine kadar şahsen teslim etmeleri gerekmektedir.

1Başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayın tarihi olan 28.06.2022 ve son başvuru
tarihi olan 18.07.2022 tarihi mesai bitimine kadardır.
2 – Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine
getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere sahip olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

Ankara Üniversitesine Alınacak Olan Öğretim Üyesi Kontenjanları Aşağıdaki Gibidir;

Ankara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi AlıyorAnkara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi Alıyor

Fen Fakültesi için ilan edilen doçent ve profesör kadrolarına müracaat edecek adayların
ÜAK Doçentlik Başvuru Dilekçesini başvuru evrakı ile birlikte teslim etmeleri gerekmektedir.

Ankara Üniversitesi 160 Öğretim Üyesi Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın