Asgari Ücret Ara Zam 2022 Belli Oldu

Asgari Ücret Zammı Belli Oldu
Asgari Ücret Belli Oldu 2022
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Asgari Ücret Ara Zam 2022 Belli Oldu

Asgari ücret ara zam 2022 belli oldu mu? Birkaç gündür tüm ülke de merakla beklenen soru. Sebebi ise malum yılbaşından bu yana giderek artan enflasyon ve zam haberleri. 2022 yılı başından itibaren üretici fiyatlarında ki artışlar ve enflasyon rakamlarının sürekli artarak devam etmesi vatandaşın alım gücünü git gide daha da düşürdü.

Son yıllarda asgari ücret zammı yılda bir kez yapılırdır ve buna alışmıştık. Fakat bugün itibariyle temmuz ayından itibaren geçerli olmak üzere 2022 yılının ikinci yarısında geçerli olacak asgari ücret temmuz 2022 zammı açıklandı.

Temmuz 2022 Asgari Ücret Rakamı

Asgari ücret tespit komisyonunda işçi, işveren ve devlet temsilcileri ile yoğun çalışmalar sonucu belirlenen asgari ücret ara zam oranı 01/07/2022 tarihi itibariyle geçerlilik kazanmış oldu ve temmuz 2022 asgari ücret 5.500,00 lira oldu. Bu ücret net ücrettir.

2022 asgari ücret ara zam konusu sadece asgari ücretlileri değil diğer ücretlileri de ilgilendirmekte ve zam haberini herkes beklemekte çünkü belirlenen zam oranına göre asgari ücret dışı diğer ücretli çalışanlarda kendi maaşlarında oluşması muhtemel zam oranını öğrenmiş oldular.

Asgari Ücret 2022 Gelir Vergisi

Yılbaşından temmuz ayına kadar geçerli olan 2022 asgari ücret rakamı belirlenirken gelir vergisi kaldırılmış ve haliyle asgari geçim indirimi AGİ de kaldırılmıştı.

Cumhurbaşkanı tarafından az önce açıklanan asgari ücret ara zammı ile oluşan yeni asgari ücrette, işverenlere kişi başı 100,00 lira destek verilecek.

Asgari Ücret Ara Zam 2022 Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın