Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi 2 İşçi Alacak

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi 2 İşçi Alacak

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 2 personelin kurum bünyesinde Süs Bitkileri Yetiştiricisi ve Tarım İşçisi olarak istihdam edileceği belirtiliyor.

Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü yaptığı açıklamada alınacak 2 personelin 1 Süs Bitkileri Yetiştiricisi ve 1 Tarım İşçisi olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan genel şartlar

18 – 50 yaş arasında olmak (16 Mart 2002 – 12 Mart 1970), Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir Sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, yapmış, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak), Atanmasına engel sabıka kaydı olmamak, Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak ve Yalova il ve İlçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Süs Bitkileri Yetiştiricisi için aranan nitelikler 

En az İlk Okul en fazla lise ve dengi okul mezunu olmak, Alanında 5 yıl deneyimi olmak, MEB onaylı en az 200 saatlik sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak şartları aranmaktadır.

Tarım İşçisi için aranan nitelikler 

En az İlk Okul en fazla lise ve dengi okul mezunu olmak ve Alanında 5 yıl deneyimi olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Nüfus Cüzdanı Aslı ve Fotokopisi, 2 Adet Vesikalık fotoğraf, Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet sistemi üzerinden evrak teslim tarihinden en fazla bir ay önce alınmış olmalıdır), SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir onaylı belge, Askerlik durum belgesi (e-devlet çıktısı kabul edilir), Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi (ilkokul, ortaokul, orta öğretim) istenmektedir.

Başvurusu uygun görülen adaylar için kuraya katılım listesi 25 Mart 2020 tarihinde kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Adaylar için kura 26 Mart 2020 saat 10:00’da Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılacaktır.

Kurada belirlenen adaylar için sözlü ve uygulamalı sınav yeri ve zamanı kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Adaylar için son başvuru tarihi 16 Mart 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR ilan numarası 00005459125 ve 00005459154’tür.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.