Avrupa Birliği Başkanlığı 22 uzman yardımcısı alacak

Avrupa Birliği Başkanlığı 22 uzman yardımcısı alacak

Resmi Gazete'te yayımlanan 20 Aralık 2019 tarihli güncel ilan ilan ile kamuya farklı kadro ve niteliklerde 22 uzman yardımcısı statüsünde memur alımı gerçekleştirilecek. İlana başvurular haftaya başlayacak.

Dışişleri Bakanlığı'na bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından hem Resmi Gazete'de hem de DPB'de yayımlanan en güncel ilan neticesinde kamu personeli alımı yapılacak. Alımların yarışma ile yapılması planlanmaktadır.

Merkez teşkilatta çalıştırılmak üzere alımı gerçekleştirilecek uzman yardımcıları sınava başvurularını 23 Aralık 2019'dan itibaren yapabilecek. İlana son başvuru tarihi ise 10 Ocak 2020 olarak belirlendi. Başvurular Pazartesi günü saat 09.30'da başlayacak.

Başvuru yapmak isteyen uzman yardımcısı adayları Ankara'da bulunan “T.C. Avrupa Birliği Başkanlığı / Yönetim Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Mustafa Kemal Mah. 2082. Cadde No:5 06530 Çankaya" adresine şahsen başvuru yapması gerekmektedir. Başvurularda kullanılacak belgeler KPSS sonuç belgesi, YDS veya buna denk kabul edilen ve uluslararası geçerliliği olan sonuç belgesi, T.C. Kimlik Numarası beyanı, 3 adet vesikalık fotoğraftır.

Avrupa Birliği Başkanlığı 22 uzman yardımcısı alımında başvuru şartları da yayımlanan kılavuzda belirlendi. Adaylarda aranan şartlardan biri 2018 - 2019 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan P3 puan türünde en az 80 almış olması gerekmektedir.

Mezuniyet şartlarına bakıldığında Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, Veteriner, ve İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Avrupa Birliği, Gıda Mühendisliği bölümlerinin herhangi birinden mezun olunması gerekmektedir.

Sınava kontenjanın 10 katı aday çağrılacak. Bu sayı da 220'ye denk gelmektedir. Adayların KPSS sınav sonucuna göre başvuru yapanların arasından ilk 220'ye girmiş olması gerekiyor.

Dışişleri Bakanlığı bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı 22 uzman yardımcısı alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.