Bakan Yerli Otomobilin İlk Fotoğrafını Paylaştı

Bakan Yerli Otomobilin İlk Fotoğrafını Paylaştı
Bakan Yerli Otomobilin İlk Fotoğrafını Paylaştı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Detaylar 27 Aralık’ta Netleşecek

Türkiye’nin kilitlendiği konulardan birisi olan yerli otomobilde önemli gelişmeler kaydedildi. Projenin başlangıcı ve yürütülmesi sırasında büyük tartışmalar yaşanmış olsa da gelinen noktada bir prototip üretildi. Elektrikli bir SUV aracı olacağı yönünde bir beklenti ve söylenti ortaya atılmış durumda. Ancak aracın tam bilgileri henüz bilinmiyor.

Bu konuda gerekli açıklamalar ve duyurular 27 Aralık tarihinde Gebze’de düzenlenecek toplantıda netlik kazanacak. Ancak bunun öncesinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı iki yerli otomobil arasında fotoğraf çektirerek sosyal medya hesabından paylaştı. Her ne kadar araçların üzeri çadırla kaplı durumda olsa dahi genel hatları ile araçlar belli olmuş durumda.

Araç %100 yerli bir SUV olacakken ilerleyen yıllarda daha üst sürümleri de piyasaya sürülecek. Bu SUV’un üretilmesi ile birlikte ilk defa yerleşik araç firmaları dışında bir firmadan elektrikli SUV üretimi gerçekleştirilmiş olacak.

Hem iç piyasaya hem de dış piyasaya sunulacak olan bu aracın büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Fiyatının ise ne olacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ancak 100 ile 200 bin lira arasında bir fiyata satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Şimdiden çok sayıda vatandaşın sıraya girdiğini dahi ifade etmek gösterilen ilgiyi ortaya koyacaktır.

Bakan Yerli Otomobilin İlk Fotoğrafını Paylaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın