Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 10 Personel Alımı Yapıyor

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 10 Personel Alımı Yapıyor
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 10 Personel Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak personellerin 1 İç Denetçi 7 Uzman Personel ve 2 Destek Personeli olarak istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Akıl hastalığı veya sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum
Olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak(yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak (son başvuru tarihi itibariyle en az 1yıl ertelenmiş olmalıdır.) şartları aranmaktadır.

İç Denetçi İçin aranan nitelikler

En az dört yıllık lisans eğitimi veren yükseköğretim kurumlarından veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt içindeki veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az 5 (beş) yıl fiilen çalışmış olmak, Kamu İç Denetçi Sertifikası veya uluslararası eş değerliği bulunan iç denetim sertifikalarından birine sahip olmak, Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde, İngilizce dilinden YDS’den asgari 60 (altmış) puan veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari 60 (altmış) puana karşılık gelen bir puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Personel için aranan nitelikler

Son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) mezun oldukları öğrenim dallarına göre ilgili puan türlerinden en az 80 (seksen) puan almış olmak, Sınav başvuru tarihinden önceki 5 yıl içinde, İngilizce dilinden YDS’den asgari 70 (yetmiş) puan veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari 70 (yetmiş) puana karşılık gelen bir puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Destek Personeli için aranan nitelikler

Ortaöğrenim kurumlarının, önlisans veya lisans programlarının belirtilen bölümlerinden/alanlarından/öğrenim dallarından mezun olmak, b) Son başvuru tarihi itibarıyla geçerliliği bulunan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) ortaöğrenim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP1, KPSSP2 veya KPSSP3 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar için başvurular 10 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 21 Şubat 2020 saat 23:59’ kadar devam edecektir. Başvurular kurum internet sitesinde yapılacaktır. Başvuruda istenen belgelerin taratılıp Online başvuru sırasında ilgili başvuru bölümlerine eklenecektir. Başvurular sadece internet üzerinden yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 10 Personel Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın