Beden Eğitimi Öğretmeni Atanma Duyurusu Yayımlandı

Beden Eğitimi Öğretmeni Atanma Duyurusu Yayımlandı
Beden Eğitimi Öğretmeni Atanma Duyurusu Yayımlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Süreci

Milli sporcu belgesi olan, olimpiyatlarda en az 10 kez ülkemizi temsil eden, milli sporculardan olimpiyatlarda ilk 3 dereceye girenlerden MEB kararı ile belirlenen beden eğitimi alanına uygun olan sporcular beden eğitimi öğretmeni olarak atanabilecektir. Ancak pedagojik formasyon belgeleri olması gerekir.

Adaylar 27 Ocak’ta başvurularını yapmaya başlayabilir. 31 Ocak günü başvuruların son günüdür. MEB üzerindeki milli sporcuların atanması linkinden alınan başvuru formu doldurulacaktır. İstenen diğer belgeler de eklenerek milli eğitim müdürlüklerine teslim edilecektir. Başvurular 3-10 Şubat tarihleri arasında değerlendirilecektir. Bu değerlendirme neticesinde kabul veya ret alan başvurular yayımlanacaktır. Başvurusu reddedilenler için 12 Şubat tarihinde yeniden başvuru yapmak mümkündür. Başvuru tek güne özeldir. Ancak ilk başvuruyu yapmayan adayların başvurusu kabul edilmez.

17 Şubat tarihinde nihai liste yayımlanacaktır. Listeye giren adaylar 40 tercihte bulunacaktır. Yerleştirmeler yapıldıktan sonra il milli eğitim müdürlükleri onaylayacaktır. Atamalar ise 26 Şubat tarihinde yapılacaktır. Adaylar atamaları yapıldıktan sonra ilgili evrakları teslim edecektir.

İl milli eğitim müdürlükleri tarafından ataması onaylanmayan kişiler MEB PGM öğretmen atama daire başkanlığı tarafından yeniden değerlendirilecektir. Bu şekilde alınan öğretmenler sözleşmeli olarak istihdam edilecektir. yapılan atamalar ile milli sporcular, spor kariyerine son verince meslek sahibi edilecektir.

Beden Eğitimi Öğretmeni Atanma Duyurusu Yayımlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın