BOTAŞ 154 İşçi Alımı Yapıyor

BOTAŞ 154 İşçi Alımı Yapıyor

Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) tarafından 154 personel alımı yapılmaktadır.

Başvuru Şartları

BOTAŞ tarafından istihdam edilmek üzere mühendis, teknisyen ve uzman yardımcısı işçi alımı yapılacaktır. Resmi Gazete’de yayımlanan ilan ile pozisyonlar da açıklanmıştır. Elektrik elektronik, inşaat, jeofizik, jeoloji, makine, enerji sistemleri, gemi makine, gemi ulaştırma ve işletme, harita, hukuk, bilgisayar mühendisliği, bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik, fizik, işletme, iktisat, maliye ve kamu yönetimi 4 yıllık lisans mezunları bu pozisyonlara başvuru yapabilecektir. 

Elektrik elektronik teknolojisi, elektronik haberleşme teknolojisi, makine, rafineri ve petrokimya teknolojisi, inşaat teknolojisi, harita ve kadastro, kaynak teknolojisi bölümlerinden ön lisans mezunu olanlar da başvuru yapabilecektir. 

İlanın yayınlanmasından itibaren 5 gün içinde İşkur üzerinden başvuru yapılacaktır. Yalnızca bir kadro için başvuru yapılabilir. Adayların eğitim durumlarına göre KPSS puanı en az 60 olmalıdır. Kariyer mesleklerine başvuranlar dışındaki engelli, eski hükümlü ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar için KPSS şartı aranmaz. Başvuru esnasında tercih listesi de oluşturulacaktır. 

Başvurusu kabul edilen adaylar KPSS puan üstünlüğüne göre sıralanacaktır. Kontenjanın 4 katı kadar aday listeye girecektir. Bu liste üzerinden kurum kura çekecektir. Kurada kontenjan kadar asil ve kontenjanın yarısı kadar yedek aday belirlenecektir. 

Şartları taşımayan ya da yanlış beyanda bulunan adayların başvurusu her aşamada reddedilebilecektir.

BOTAŞ 154 işçi alımı başvuru kılavuzu için tıklayın.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.