Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 83 Sağlık Personeli Alacak

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi 83 Sağlık Personeli Alacak

Kamu Kurumlarına personel alımları ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Yayınlanan personel alımı ilanına göre kamu üniversitesine sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek.

Çanakkale ONSEKİZ Mart Üniversitesi yayınlamış olduğu ilana göre bünyesinde istihdam edilmek farklı farklı unvanlarda 83 adet sağlık personeli alımı gerçekleştirilecek. Başvuru yapacak adaylar için maaş olarak yüksek maaş olduğu fakat maaşın ne kadar olduğu belirtilmedi.

Başvuru yapmak isteyen adaylar için alımı yapılacak unvan olarak 77 adet Hemşire, 1 adet eczacı ve 5 adet sağlık teknikeri alımı gerçekleştirilecek.

Adaylarda Aranan Şartlar

 

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Lisans mezunları içinKPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları içinKPSS P94 puanı esas alınacaktır, Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartını taşıma, Aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup ayrıca duyuru yapılacaktır.

Başvuru Şekli Ve Tarihi

Başvuru yapacak adaylar için ilan Resmi gazete yayınlandıktan 15 gün sonra sona erecektir. Yani başvurular başlamış olup 19 Nisan 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvurular Başvuru kılavuzunda yer alan İnternet adresi üzerinden başvurularını gerçekleştireceklerdir.

İlan metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.