Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli Alımı Yapacak!

Kamu kurumları arasında yer alan Bakanlıklardan kamu personeli alım ilanları gelmeye devam ederken, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli alımı yapacağını duyurdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli Alımı

Kamu Kurumları arasında yer alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde ki birimlerde farklı mesleklerde görevlendirilmek üzere toplamda 422 Kamu Personeli Alımı yapacağını duyurdu.

8 Farklı meslekte alım olacak

Çevre Bakanlığı tarafından yayımlanan alım ilanına göre Çevre ,İnşaat,Harita , Elektrik, Jeoloji,Jeofizik Mühendisi, Mimar, Şehir Planlayıcı, Büro Personeli mesleklerinde alımlar yapılacak.

cevre-ve-sehircilik-bakanligi-422-kamu-personeli-alimi.jpg

Başvurular başladı

Bakanlığın belirtilen mesleklere alımı için başvuru süreci bugün başladı. Adaylar başvurularını 22 Şubat 2022 tarihine kadar yapabilirler.

Başvurular online yapılacak

Başvurular e-Devlet üzerinden Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapis i.cbiko.gov.tr) üzerinden yapılabilecektir.

KPSS taban puan 70

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli Alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylardan mezuniyet derecesine göre (Önlisans - Lisans) KPSS P3 ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olma şartı isteniyor.

Başvuru şartları ;

a. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
b. Kamu kurum ve kuruluşlarında başvuruda bulunacağı unvanda sözleşmeli olarak çalışmıyor olmak.
c. 2020-KPSS’den; lisans mezunları için KPSS P3, ön lisans mezunları için KPSS P93 puan türünden en az 70 puana sahip olmak.
d. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olmak.
e. Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 422 Kamu Personeli Alımı ilanı detayları için TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.