Dar Gelirli İçin 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi

Dar Gelirli İçin 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi
Dar Gelirli İçin 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kadınlara Özel Kredi

Aile, çalışma ve sosyal hizmetler bakanlığı tarafından iş kurmak isteyen kadınlara destek veriliyor. 15 bin liraya kadar faizsiz kredi veriliyor ve 2 yıl geri ödeme istenmiyor. Bu süre dolduktan sonra ise 6 yıl içinde eşit taksitler halinde ödenecektir. 

Projeden yararlanmak isteyenler projelerini hazırlayarak bulundukları yer kaymakamlığına başvuru yapacaktır. Kaymakamlıklar bünyesinde faaliyet gösteren sosyal dayanışma ve yardımlaşma vakıflarına ait ofislere başvuru yapılacaktır. Kırsal alanlarda meyvecilik yapma projesi sunanlar için geri ödeme süresi 11 yıl olacaktır. Meyveler uzun vadede ürün vereceği için ilk 5 yıl için ödeme istenmeyecek ve sonraki 6 yılda eşit miktarlarda ödeme yapılacaktır. 

Destek alan projelerden başarıya ulaşanların son bir yıllık ödemeleri geri istenmeyecektir. Açılan işyerlerinde en az 2 kadın çalışan istihdam etmek şart olacaktır. 

Başvuru Şartları

Kredi desteğinden yararlanmak için herhangi bir şekilde sigortalı olmamak ve bir yerden gelir ediyor olmamak gerekiyor. İşin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak gerekir. Aktif bir şekilde esnaf olmamak ve bankalardan kredi kullanmamak şartları aranır.

Başvuru şartlarını sağlayan kişiler kaymakamlıklar bünyesindeki SYDV vakıflarına başvuru yapmalıdır. Bu proje ile girişimci kadınlar desteklenecektir. Kadınların istihdama katılmaları sağlanacaktır.

Dar Gelirli İçin 15 Bin Lira İş Kurma Kredisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın