Darphane En Az Lise Mezun Daimi 20 Güvenlik Görevlisi Alınacak

Darphane En Az Lise Mezun Daimi 20 Güvenlik Görevlisi Alınacak
Darphane En Az Lise Mezun Daimi 20 Güvenlik Görevlisi Alınacak
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Darphane Genel Müdürlüğü İŞKUR’da yaptığı açıklamada alınacak 20 personelin sürekli işçi kadrosunda Koruma ve Güvenlik Görevlisi (Silahlı) olarak kurum bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylar için aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (fiilen yapmış veya muaf olmak), Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak ve Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için aranan özel nitelikler

En az Lise ve dengi okul, Önlisans, Lisans ve Lisansüstü mezunu olup 5188 sayılı Kanun gereği silahlı özel güvenlik görevlisi kimlik kartına sahip olmak (Son başvuru tarihi itibariyle en az 6 (altı) ay geçerlik süresi olan), Gece ve gündüz, iç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, çalışmayı kabul etmek, Görevin yapılmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı ile engelli bulunmamak, sağlık durumunu Sağlık Kurulu Raporu (Heyet) ile belgelemek, En az 2 (iki) yıl mesleki deneyimi olmak (koruma ve güvenlik görevlisi/özel güvenlik görevlisi) ve bunu SGK kayıtları ile belgelendirmek ve Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak (Boy ve kilo bilgileri sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir) şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli, yeri ve zamanı

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden Online olarak 22 -27 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapacaklardır.

Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

İlana başvurular İŞKUR ilan başlangıç tarihi (22 Temmuz 2020) itibariyle İstanbul İli genelinde ikamet etmek şartını taşıyan kişiler tarafından yapılabilecektir.

Adaylar için Noter kura çekimi 12 Ağustos 2020 günü saat 14:00’de Darphane ve Damga Matbaası Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilecektir. 

COVID-19 Pandemisi ile mücadele kapsamında alınan tedbirler dolayısıyla kuranın yapılacağı salona herhangi bir aday alınmayacaktır.

Başvuru kılavuzu.

Darphane En Az Lise Mezun Daimi 20 Güvenlik Görevlisi Alınacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın