Depremde Görev Yapan Personele 6 Ay Tazminat Ödenecek

Depremde Görev Yapan Personele 6 Ay Tazminat Ödenecek
Depremde Görev Yapan Personele 6 Ay Tazminat Ödenecek
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tüm Memurlara Tazminat

24 Ocak’ta Elazığ’ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem can kaybı ve yıkımlara neden olmuştu. Deprem nedeniyle AFAD ve UMKE gibi ekipler ile sağlık personelleri fazlaca çaba sarf etmişti. Çalışanların yaptığı fazla mesainin karşılığı olarak tazminat ödenmesine karar verildi.

Yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Elazığ merkez ile Sivrice ilçesinde, Malatya’nın Doğanyol ve Pütürge ilçesinde görev yapan personellere tazminat ve fazla mesai ücreti ödenecektir. 24 Ocak tarihinden geçerli olmak üzere 6 ay süreyle ayda 693,50 lira ödeme yapılacaktır. Deprem nedeniyle söz konusu ilçelerde geçici görevli olan personellere de söz konusu ödeme yapılacaktır.

Tazminattan eşlerden her ikisi de yararlanıyorsa eşlere bu miktarın yüzde 75’i ödenecektir. Her ay sonunda tazminat ödenecektir ve sadece damga vergisi kesilecek, diğer kesintilerden muaf olacaktır. 

Fazla Çalışmaların Karşılığı Ödenecek

Deprem nedeniyle fazla mesai yapan personellere ödeme yapılacaktır. AFAD tarafından belirlenen esaslara göre 24 Ocak’tan itibaren 6 ay boyunca ayda 90 saati geçmeyecek şekilde fazla mesai ücreti ödenecektir. Merkezi bütçe kanunundaki fazla mesainin 2 katı ödeme yapılacaktır.

Deprem nedeniyle yapılacak olan bu fazla ödemeler valilikler tarafından ayrılan bütçeden karşılanacaktır. Böylece depremde özveri ile çalışan, fedakarlık yapan personellerin emeği unutulmayacaktır.

Depremde Görev Yapan Personele 6 Ay Tazminat Ödenecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın