Devlet Kurumuna 166 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

Devlet Kurumuna 166 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı

2021 yılı personel alımları kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığının yayınlamış olduğu ilan göre kurum bünyesinde istihdam edilmek üzere farklı unvanda 166 personel alımı yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesine farklı unvanda 166 sözleşmeli Kamu Personeli  alımı gerçekleştirilecek. İşe girmek isteyen adaylar için 2 farklı başvuru kılavuzu yayınlandı.

47 ve 119 olmak üzere Kültür ve turizm bakanlığına bağlı 2 kuruma personel alımları gerçekleştirilecek.

47 kişilik unvana başvuru yapacak adaylar En geç 15 şubat 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

119 kişilik unvana başvuru yapacak adaylar En geç 19 şubat 2021 tarihine kadar başvurularını gerçekleştirebileceklerdir.

Başvuru bilgisi

Başvuru yapmak isteyen adaylar haberimizin en altında bulunan  başvuru kılavuzlarında belirtilen unvanlardan hangisine başvuru yapmak istiyorsa o unvanun şartları ve belgelerini yerine getirdikten sonra başvuru yapacaklardır.

Adaylarda aranan genel şartlar

T.C. vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olma,  kamusal haklarından mahrum olmama,  Kanununun el suçlardan ceza almamış veya mahkûm olmamış olma,  askerlik ile ilişiği bulunmamak, görevini devamlı yapmasına engel fiziksel veya zihinsel engeli bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olma şartları aranmaktadır.

Başvuru yapacak adaylar başvuru kılavuzunda yer alan tabloda alımı yapılacak ünvan ve alımı yapılacak bölümü inceleyebilirler.

47 Personel alımı Başvuru kılavuzu.

119 Personel Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.