Dış İşleri Bakanlığı Uyardı: İran ve Irak’a Gitmeyin

Dış İşleri Bakanlığı Uyardı: İran ve Irak’a Gitmeyin
Dış İşleri Bakanlığı Uyardı: İran ve Irak’a Gitmeyin
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Vakalar Çoğaldı, Tedbirler Arttı

Dünya üzerinde korona virüs görülen ülke sayısı ger geçen gün artıyor. Ölüm vakaları da giderek çoğalıyor. Dolayısıyla alınacak önlemler de büyük önem arz ediyor.

Dışişleri Bakanlığı yazılı açıklama yaparak Türk vatandaşlarını uyardı. Koronavirüs vakası görülen yerlerden olan İran ve Irak’a gidilmemesi uyarısında bulundu. Özellikle virüs görülen illerden uzak durulmasını istedi.

Bakanlık tarafından virüs vakası görülen ve ölümler yaşanan İtalya da unutulmadı. İtalya’da yaşayan Türk vatandaşlarının Türkiye’den yapılacak olan çağrılara kulak vermesi istendi. Roma Büyükelçiliği, Milano Başkonsolosluğu, İtalyan resmi makamları ve Dünya Sağlık Örgütü’nün yapacağı uyarıları dikkatle dinlemeleri ve uymaları istendi.

Acil durumlar yaşayan vatandaşların 7/24 hizmet veren konsolosluk çağrı merkezine ulaşması istendi. Türk vatandaşlarının ulaşabilecekleri numaralar yeniden hatırlatıldı. 

Ölü Sayısı Artıyor

İran’da son 24 saat içinde 4 kişi daha hayatını kaybetti ve ölenlerin sayısı 19 oldu. Ayrıca ülke genelinde vaka sayısı 139’a yükseldi. Dünya üzerinde 3 bine yakın kişi hayatını kaybederken vaka sayısı 81 bini aştı. Virüs bulaşan kişilerden 30 binden fazlası ise yeniden sağlığına kavuştu. Ancak risk giderek artıyor ve virüs ülkemiz sınırlarında da geziyor. Dolayısıyla Türk vatandaşları zorunlu olmadıkça yurt dışı seyahatlerini ertelemelidir.

Dış İşleri Bakanlığı Uyardı: İran ve Irak’a Gitmeyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın