Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 8 Personel Alımı Yapıyor

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 8 Personel Alımı Yapıyor
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 8 Personel Alımı Yapıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak personellerin 1 İç Denetçi 6 Uzman ve 1 Hukuk Müşaviri olarak istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmî ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Akıl hastalığı veya sağlıkla ilgili olarak görevini devamlı yapmaya engel bir durum
olmamak, Askerlikle ilgisi bulunmamak (yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak şartları aranmaktadır.

İç Denetçi İçin aranan nitelikler

İktisadi ve İdari bilimler Fakülteleri, Mühendislik Fakülteleri veya Hukuk Fakülteleri bölümlerinin birinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından lisans düzeyinde mezun olmak, Kamuda veya özel sektörde denetim elemanı olarak en az 5 (beş) yıl fiilen çalışmış olmak, sınav başvuru tarihinden önceki 5 (beş) yıl içinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından İngilizce dilinde (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak şartları aranmaktadır.

Uzman Personel için aranan nitelikler

KPSS puanı ile başvuru yapan Uzman adaylarının aşağıda belirtilen alanların birinde veya bir kaçında bilgi ve deneyim sahibi olmaları, bu konularda eğitim, kurs, konferans, seminer gibi faaliyetlere katılmaları ve bunu belgelendirmeleri veya bu konularda yayımlanmış eserlerinin olması tercih sebebi olacaktır.

Ayrıca Ajansın faaliyet alanlarıyla ilgili konularda bilgi ve deneyim sahibi olmak, Yukarıda belirtilen öğrenim dallarından veya bunlarla ilgili alanlarda yüksek lisans veya doktora derecesine sahip olmak, İngilizce dışında ikinci yabancı dil belgesine sahip olmak, Hibe veya Mali Destek Yönetimi, Proje Döngüsü Yönetimi (PDY), Fizibilite Çalışmaları, Proje Hazırlama, İzleme Değerlendirme, Raporlama, Kayıt Tutma, İzleme Bilgi Sistemlerinin Kullanılması, Bölgesel Yatırım Olanakları ve Tanıtım ve Yatırım Stratejileri alanında deneyim sahibi olmak, Avrupa Birliği destek mekanizmaları ve uygulamaları konularında çalışmış olmak, SPSS, STATA vb. istatistiksel paket programları, veri toplama, veri analizi ve değerlendirme süreçlerine hâkim olmak, NetCad, Autocad, ArcGIS programlarından en az birini iyi düzeyde bilmek, Enerji üretimi ve yenilenebilir enerji çalışmalarında bulunmuş olmak, Kamu ihale mevzuatı, muhasebe uygulamaları, mali tabloların hazırlanması ve analizi, satın alma usulleri, ihale dosyalarının hazırlanması konularında deneyime veya mali müşavirlik belgesine sahip olmak, Sürücü ehliyetine sahip olmak ve aktif olarak araç kullanabilmek şartları aranmaktadır.

Hukuk Müşaviri için aranan nitelikler

Hukuk müşaviri olarak görevlendirilmek üzere istihdam edilecek uzman personel adaylarının, yükseköğretim kurumlarının dört yıllık hukuk fakültelerinden veya buna denk olduğu YÖK tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 28-29 Temmuz 2018 veya 20-21 Temmuz 2019 tarihli KPSS Sınavlarında belirtilen puan türünden en az 80 puan almış olmak, sınav başvuru tarihinden önceki 5 (beş) yıl içinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından İngilizce dilinde (C) düzeyinde veya dil yeterliği bakımından bunlara denkliği kabul edilen ve uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir sınavdan asgari (C) düzeyine karşılık gelen puanın eşdeğerini sağlayan belgeye başvuru tarihi itibarıyla sahip olmak şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Adaylar için başvurular 10 Şubat 2020 tarihinde başlayacak ve 21 Şubat 2020 saat 23:59’ kadar devam edecektir. Başvurular kurum internet sitesinden yapılacaktır. Kurum internet sitesinde bulunan başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulacaktır. Başvuruda istenen belgelerin taratılıp Online başvuru sırasında ilgili başvuru bölümlerine eklenecektir. Başvurular sadece internet üzerinden yapılacaktır.

Daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı 8 Personel Alımı Yapıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın