Emniyet Genel Müdürlüğü Pilot Alıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Pilot Alıyor
Emniyet Genel Müdürlüğü Pilot Alıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

Emniyet Genel Müdürlüğü Havacılık Daire Başkanlığı bünyesindeki helikopterleri kullanmak üzere 1 sözleşmeli personel alınacaktır. Başvuru yapacak adayların ülkenin her yerinde görev yapmaya engel durumu olmamalı, memur olma genel şartları sağlanmalıdır. Helikopter pilotuna ilişkin olarak özel şartlar da aranmaktadır. Pilotluk lisansının yanı sıra pilotaj uygulamalarına ilişkin sertifikalar da istenmektedir. Pilot olarak en az bin saatlik uçuşa sahip olmak gerekir. Taarruz tipi helikopter kullanan kişiler tercih edilecektir. 

Başvuru usulü

EGM tarafından söz konusu ilan 5 Mart 2020 tarihinde yani bugün yayınlanmıştır. Başvurular 16 Mart 2020’de başlayacak ve 20 Mart 2020 tarihinde sona erecektir. Adaylar bulundukları illerdeki il emniyet müdürlükleri şube müdürlüklerine şahsen başvurmalıdır. Posta ya da sair yollarla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. 

Şartları sağladığı tespit edilen adaylar sözlü ve/veya uygulamalı sınava davet edileceklerdir. Bu sınavdan da başarılı olanlar arasında bir nihai liste oluşturulacak. Listede aynı puana sahip olanlardan yaşı daha büyük olanlar üst sırada yer alacaktır. Adaylar sınav sonuçlarına itiraz edebilecektir. Ancak bu itiraz ancak maddi hata incelemesine tabi tutulacaktır. Dolayısıyla verilen puanların doğru hesaplanıp hesaplanmadığından öteye geçemeyecektir. İçerik ile ilgili itirazı olanların dava açmaları gerekecektir. Şartları sağlayan adaydan kapsamlı bir sağlık raporu isteneceğini de hatırlatmak gerekir.

Emniyet Genel Müdürlüğü Pilot Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın