Fırat Kalkınma Ajansı 6 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Fırat Kalkınma Ajansı 6 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre 6 kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından yapılan açıklamada alınacak 6 personelin 1 Hukuk Müşaviri, 3 Uzman ve 2 Destek Personeli olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Adaylar için başvurular; 18 Ocak 2021 tarihinde sabah 08:00’da başlayıp 15 Şubat 2021 tarihinde gece saat 23:59’da sona erecektir. 

Başvurular kurum internet adresi üzerinden yapılacaktır. (Online)

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, Devlet sırlarını açığa vurma suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut en az 1 (bir) yıl süre ile ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Devamlı olarak görev yapmasına engel olabilecek, akıl hastalığı bulunmamak, şartları aranmaktadır.

Fırat Kalkınma Ajansı’nın merkezi Malatya İli olup, Ajansın faaliyet alanlarını Bingöl, Elazığ, Malatya ve Tunceli illeri oluşturmaktadır. Sınavda başarılı olanlar, Ajans Genel Sekreterliği’nin uygun göreceği bu illerin birinde çalışmayı kabul edeceklerdir. (Hukuk Müşaviri Olarak Görevlendirilecek Uzman Personel Ajansın Merkez Hizmet Binasının bulunduğu Malatya ilinde görevlendirilecektir.) 

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.