Geçici Görevlendirme Hakkında Bakanlık Talimatları Yayınlandı

Geçici Görevlendirme Hakkında Bakanlık Talimatları Yayınlandı
Geçici Görevlendirme Hakkında Bakanlık Talimatları Yayınlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gereksiz Görevlendirme Yapılmasın

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı denetimler sonucunda gereksiz yere geçici görevlendirmeler yapıldığını ve bunun neticesinde de kaynakların israf edildiğini tespit etti. Bunun üzerine masrafları azaltmak ve kaynakları daha iyi bir şekilde kullanmak için 13 maddelik bir talimat yayınladı. Bu talimat içerisinde geçici görevlendirmelerin en son seçenek olarak yapılması talimat edildi. Mümkünse mahalli bölgeden tedarik edilmesi mümkün değilse en kısa süreliğine geçici görevlendirmenin yapılması istendi. 

Bu kapsamda geçici görevlendirmeler için 90 gün boyunca tam ücret ödemesi gerçekleştirilecekken 90 günden sonraki 90 gün için 3’te 2 ödeme yapılacaktır. Bundan sonraki günler ve yıllar için ise herhangi bir ödeme yapılmayacaktır. Bu nedenle geçici görevlendirmelerin geçici olması ve kalıcı bir uygulamaya geçilmemesi tembih edilmektedir. 

Verilen onayda geçici görevlendirmenin tarihleri ve süreleri uzun bir şekilde belirtilecektir. Yolculuklarda yapılan masrafların karşılığı belgeli bir şekilde sunularak alınacaktır. Eğer belge sunulmaz ise belediyenin rayiç bedeli üzerinden bir hesaplama yapılacaktır. Bu nedenle tüm harcamaların belgeli bir şekilde sunulmasında fayda vardır.

Kurallara uygun olmayan bir şekilde yürütülen geçici görevlendirme süreçlerinden sorumlu olan kişiler hakkında soruşturma başlatılacak ve cezai işlem uygulanacaktır. Dolayısıyla talimatların dikkatli bir şekilde incelenmesi gerekiyor.

Geçici Görevlendirme Hakkında Bakanlık Talimatları Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın