Gülağaç Belediyesi Memur Alım İlanı Açıklandı

Gülağaç Belediyesi Memur Alım İlanı Açıklandı

Gülağaç Belediye Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 1 personelin Tekniker olarak belediye bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Aksaray İli Gülağaç Belediye Başkanlığı yaptığı açıklamada alınacak 1 personelin Teknik Hizmetler Sınıfında Tekniker olarak belediye bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Adaylar için aranan genel şartlar

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartları taşımak, Türk Vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, yapmış olmak, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak) ve Görevini devamlı olarak yapmaya engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Tekniker için aranan nitelikler 

Meslek Yüksekokullarının Harita Teknikerliği veya Harita ve Kadastro Ön Lisans programından mezun olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak ve 2018 KPSS sınavında KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Başvuru formu (Kurum internet sitesinden temin edilecektir), Nüfus cüzdan veya kimlik kartı fotokopisi, Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya E devlet üzerinden alınacak barkodlu çıktısı, KPSS sonuç belgesi (Barkodlu), Erkek adayların askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini yapmasına engel durumu olmadığına dair beyanı ve 4 Adet biyometrik fotoğraf (1 tanesi forma yapıştırılacak) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve zamanı

Adaylar başvuruda istenen belgeler ile birlikte 15 Mayıs 2020 tarihinden 19 Mayıs 2020 Salı günü saat 17:00’a kadar müracaatlarını şahsen, Posta ile veya kurum internet sitesi üzerinden yapabileceklerdir.

KPSS puan sıralamasına göre asıl kadronun 5 katı aday mülakata çağırılacaktır.

Mülakata katılmaya hak kazanan adayların listesi 20 Mayıs 2020 tarihinde kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

Mülakat 25 Mayıs 2020 tarihinde Gülağaç Belediyesinde yapılacaktır.

Daha detaylı bilgiye başvuru kılavuzundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.