Gümüşhane Üniversitesi 9 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Gümüşhane Üniversitesi 9 Sürekli İşçi Alımı Yapacak

Gümüşhane Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 9 personelin Temizlik Personeli, Elektrikçi ve Sıhhi Tesisatçı olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Gümüşhane Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 7 Temizlik Personeli, 1 Elektrikçi ve 1 Sıhhi Tesisatçı olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan şartlar

Alınacak işçiler için Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüklerinden talepte bulunulmak suretiyle 9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak işlem yapılacaktır.

Başvurular Türkiye İş Kurumunun İl/Şube Müdürlüklerine ve Türkiye İş Kurumu web sitesi üzerinden yapılabilecektir. 

İlanlar 15 – 19 Haziran 2020 Tarihleri Arasında Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesinde yayımlanacaktır.

Alınacak adaylardan 6 Temizlik Personeli Merkez ilçede, 1 Temizlik Personeli Şiran İlçesinde, 1 Sıhhi Tesisatçı ve 1 Elektrikçi Merkez İlçede görevlendirilecektir.

Sıhhi Tesisatçılık kadrosuna başvuracak adayların “Sıhhi tesisatçı olarak çalışabileceğine dair diploma, ustalık belgesi veya kurs bitirme belgesine sahip olması” gerekmektedir.

Elektrikçi kadrosuna başvuracak adayların “Elektrikçi olarak çalışabileceğine dair diploma, ustalık belgesi veya kurs bitirme belgesine sahip olması” gerekmektedir.

9 Ağustos 2009 tarih ve 27314 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri neleri içerir?

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak, Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak, Özürlülerin, özürlülük ölçütü, sınıflandırılması ve özürlülere verilecek sağlık kurulu raporları hakkındaki yönetmelik hükümleri gereğince yetkili sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporuyla durumlarını belgelendirmeleri gerekir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.