Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 5 Daimi Hizmetli Alımı Yapacak

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 5 Daimi Hizmetli Alımı Yapacak

Son dakika hizmetli alımı ilanları kapsamında açıklanan bilgilerde Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 5 adet hizmetli alımı yapacağı açıklandı.

HSYK işçi alımı için başvuru işlemi düzenlemek isteyen kişilerin KPSS-2020 sınav sonuç belgesi olması ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.


Başvuru Bilgileri Nedir?


Kamu temizlik personeli alımı son başvuru tarihi 8.10.2021.

Bütün adayların başvuru için kuruma şahsen başvurması lazım.

Başvuru için www.hsk.gov.tr internet sitesinden İş Talep Formu'nu indirerek gerekli bölümleri doğru bir şekilde doldurmaları gerekmekte.

Başvuru adresi: Emniyet Mahallesi, Mevlana Bulvarı No:36 Yenimahalle / ANKARA


Başvuru Şartları


HSYK temizlik görevlisi alımı için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşların En az lise veya dengi okul mezunu olduğunu gösterir belgesi ve sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları ve Türkiye vatandaşı olması zorunludur.


Hizmetli kadrosu için müracaatlar tamamlandıktan sonra, adaylar lisans mezunları için KPSSP(3) puan türü, ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türü ve lise mezunları için ise KPSSP(94) puan türü esas alınarak en yüksek puana sahip adaydan başlanarak tek bir liste halinde puan sıralamasına tabi tutulacaktır.


Başvuru belgeleri üzerinde yapılan inceleme sonucunda gerekli şartları taşımadığı tespit edilen adaylar, sınava alınmayacak ve kendilerine başkaca bir bildirim yapılmayacaktır.

 

hsyk.jpg

 


Özel Şartlar

1.    Başvuru belgelerini belirtilen süre içerisinde teslim etmeyen adaylar, uygulama sınavına ve sözlü sınava alınmayacaklardır. 

2.    Bu durumda olanlar herhangi bir hak talebinde bulunamayacak olup, sorumluluk ilgili adaya ait olacaktır. 

3.    Posta, mail, faks yoluyla gönderilen sözlü sınav başvuru belgeleri kabul edilmeyecektir.

4.    Usulüne uygun ve/veya zamanında yapılmayan müracaatlar ile eksik veya hatalı sınav başvuru belgeleri kabul edilmeyecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.