İçişleri Bakanlığı 15 Personel Alımı Açıklandı

İçişleri Bakanlığı 15 Personel Alımı Açıklandı

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre alınacak 15 personelin Stajyer Kontrolör olarak Bakanlık bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

İçişleri Bakanlığı yaptığı açıklamada Sözlü sınav ile alınacak 15 personelin Stajyer Kontrolör olarak Bakanlık bünyesinde görevlendirileceğini belirtti.

Adaylarda aranan şartlar

657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin A fıkrasında belirtilen şartları taşımak, En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurt içi ve yurt dışındaki öğrenim kurumlarından birisini bitirmiş olmak, Sözlü sınavın yapıldığı yılın Ocak ayı itibarı ile 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 sonrası) ve ÖSYM tarafından 2018-2019 yıllarında yapılan “Kamu Personel Seçme Sınavı KPSSP9” puan türünden en az 70 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 90 kişi içerisinde bulunmak (90 ıncı aday ile aynı puana sahip diğer adaylar da giriş sınavına alınır) şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve tarihi

Adaylar; kurum internet sitesinde yayımlanacak olan “2020 yılı Stajyer Kontrolör Giriş (Sözlü) Sınavı İş Talep Formuna” erişerek 13 Nisan – 17 Nisan 2020 tarihleri arasında başvurularını yapacaklardır.

Sınava girecek olan adayların ilanı 22 Nisan 2020 tarihinde kurum internet sitesinde yayımlanacaktır.

KPSSP9 başarı puan sıralamasına göre ilan edilen boş kadro sayısının altı katı (90) adaya ait kesin değerlendirme sonuç listesi ile giriş(sözlü) sınavına katılacak adaylara ait günlü katılım listeleri, 30 Nisan 2020 tarihinde Bakanlık internet sitesinde ilan edilecektir.

Daha detaylı bilgiye ve başvuru kılavuzuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.