İdare Mahkemesi 4 Kriterli Dosyada Göreve İade Verdi

İdare Mahkemesi 4 Kriterli Dosyada Göreve İade Verdi

OHAL Komisyonu ret kararına karşı açılan idare mahkemesindeki davada 4 kriter kendi özelinde değerlendirildi ve kabul kararı verildi.

Bankasya Hesabı

TMSF’ye devredilen FETÖ’ye ait Bankasya’da parası bulunan ihraç memurun bankacılık işlemlerinin talimatlı olmadığı hesap hareketlerinden tespit edildi.

FETÖ’ye müzahir olduğu değerlendirilen Aktif Eğitimciler Sendikası üyeliğinin bulunması da idare mahkemesi tarafından mutlak bir FETÖ üyeliği olarak değerlendirilmedi. Zira memurların avantaj sağlama, sosyal imkanlardan faydalanma gibi Saiklerle de sendikalara üye olduğu hatırlatıldı.

Memurun kriterleri arasında yer alan bir diğer husus da Kimse Yok Mu derneğine yapılan yardımdı. İdare mahkemesi bu derneğe yapılan yardımın cüzi bir miktarda olduğunu ve davacının başka derneklere de yardım yaptığını tespit etti. Bu nedenle üyelik olarak değerlendirilmeyeceğini belirtti.

Son olarak Cihan Medya Dağıtım A.Ş’ye yapılan ödemelerin bulunması da değerlendirildi. Cihan Medya’ya yapılan cüzi ödemelerin hayatın olağan akışı içerisinde değerlendirildiği belirtildi. Ankara 19. İdare Mahkemesi tarafından verilen bu karar sonrasında kişinin yeniden görevine dönmesinin yolu açıldı.

12 Şubat 2020 tarihinde verilen bu karar idare tarafından istinafa götürülebilecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.