İş Kurana Hibe Desteği Veriliyor

İş Kurana Hibe Desteği Veriliyor

İşkur Batman tarafından engelli ve eski hükümlüler için 545 bin liralık hibe desteği ayrıldı, başvurular alınıyor.

İşkur Batman, Engelli ve Eski Hükümlüler İçin 545 Bin Liralık Hibe Desteği Veriyor

Belirlenen oranda engelli ve eski hükümlü istihdam etmeyen işverenlere idari para cezası kesilmektedir. Kesilen bu paralardan oluşturulan fon ise yine bu kişilerin meslek edindirilmesi için kullanılıyor. Engelli ve eski hükümlülere mesleki eğitim verilmesi, iş kurmaları için hibe verilmesi gibi destekler bu paradan karşılanmaktadır. 

İdari Para Cezaları Hibe Oluyor

Batman İşkur müdürlüğünün bu sene engelli ve eski hükümlüler için ayırdığı bütçe 545 bin lira oldu. Böylece çok sayıda kişi kendi işini kurabilecektir. Batman il müdürlüğünde toplam 35 engelli ve eski hükümlü başvuru yaparak projelerini sunmuştur. Bu projelerden 9 tanesi ise onaylanarak kabul edilmiştir. Bu projeler 545 bin liralık bütçe ile desteklenecek ve hayata geçirilecektir.  

İşkur hibe yararlanma şartlarının sağlanması ile destek alınmaya hak kazanılmaktadır. Mesleki eğitim ve girişimcilik belgesine sahip olan ve en az yüzde 40 engeli olan engelliler ve eski hükümlüler hibeden yararlanacaktır. 

Önümüzdeki dönemlerden hibe almak isteyenler ise 18 Aralık tarihine kadar projelerini sunmalıdır. Gerekli bilgilendirmeler İşkur üzerinden yapılacaktır. Başvuru için gereken belgeler gibi tüm ayrıntılar siteden takip edilmelidir. Başvuru şartlarının sağlanması halinde başvurular değerlendirmeye alınarak sonuçlar açıklanacaktır. Kabul gören projeler desteklenecektir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.