İşçi ve Taşeronlara En Düşük 1108 TL 2. Taksit İlave Tediye Ödenecek

İşçi ve Taşeronlara En Düşük 1108 TL 2. Taksit İlave Tediye Ödenecek

2021 yılı kamu işçilerinin ilave tediye ödemeleri kapsamında 2. taksit için tarih belli oldu. Kamu işçileri ile taşerondan kadroya geçen işçiler için ilave tediyelere dair detaylar ve süreç haberimizde yer alıyor.

Taşeronlarla kamu işçileri için 2021 yılı ikinci ilave tediye "ikramiye ödeme" tarihlerine dair detayları bu haberimizde bulabilirsiniz. Öte yandan taşerondan kadroya geçen işçilerin maaş zammı sorunu da devam ediyor. İşte tüm detaylar.

500 bine yakın kamu çalışanın ikinci ilave tediyeleri ödeniyor. İkramiyeler kamu işçilerine verilecek ve taşerondan kadroya geçen işçiler için de ödeme yapılacak. Taşeron olarak belirtmemizin sebebi, kadro verildi ancak mali ve özlük haklar noktasında maalesef 4/D kamu işçisi olmalarına rağmen halen ayrı gruplar olarak değerlendirilmekte ve iyileştirmeler henüz gerçekleşmedi.

Bu kapsamda taşeron kadrosu alan işçilerin sorunlarını da gündeme getirerek gerekli çalışmanın yapılması yönünde adım atılması yerinde olacaktır diye düşünüyoruz.

İlave Tediye Tarihleri

Kamu işçilerinin ilk taksidi olan ikramiyeler 29 Ocak 2021 tarihinde yapılmıştı. Yıllık 52 gün hesabından yapılan ödemeler 4'er taksit halinde 13'er günlük olmak üzere yapılmaktadır. Bu kapsamda şimdi sıra ikindi taksit olan ilave tediye ödemesinde.

2021 yılı ilave tediye ödemeleri ise 11 mayıs 2021 tarihinde yapılacak. Öte yandan maden işletmelerinin münhasırın yer altı işlerinde çalışanlara da ödemelerin tamamı 24 Aralık 2021 tarihinde gerçekleştirileceği belirtilmişti.

Bu kapsamda yılın ikinci yarısında da Cumhurbaşkanı kararıyla 26 günlük geri kalan kısmın ödemeleri gerçekleştirilecek.

İlave Tediye Miktarı Ne Kadar?

Kamu işçileri 52 günlük ilave tediye "ikramiye" almaktadırlar. Bu kapsamda 3 bin 646 TL ilave tediye yıllık bazda ödenirken en düşük ödeme bin 1108 TL olarak gerçekleştirilmektedir. En düşük ilave tediye hesabı 2021 yılı asgari ücretli çalışan bir işçinin 52 günlük net maaş hesabı ile değerlendirilmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.