İŞKUR İle 45 Bin Personel Alımı Yapılıyor

İŞKUR İle 45 Bin Personel Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla kamu kurumlarına ve özel firmalara toplamda 45 bin personel alımı gerçekleştiriliyor.

Alım Yapılan Pozisyonlar 

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlarda en çok tercih edilenlerin başında kamuya yapılan alımlar gelmektedir. Kadrolu olarak yapılan alımlara vatandaşlarımız tarafından büyük bir rağbet gösterilmektedir. 

Pek çok farklı kamu kurumu personel alımı gerçekleştirmektedir. Bunlar arasında Yargıtay Başkanlığı, Belediyeler, Sahil Güvenlik Komutanlığı, ODTÜ gibi kurumlar yer almaktadır. Bu kurumlara alınan personellerin başında güvenlik görevlisi, temizlik personeli, şoför, kaynakçı, tornacı ve tesviyeci gibi personeller yer almaktadır. 

Başvurular Nasıl Yapılıyor?

İŞKUR üzerinden yayınlanan 45 bin kişilik ilanlara başvurarak iş sahibi olmak isteyenlerin öncelikle İŞKUR sistemine kayıtlı olmaları gerekmektedir. Bunun için en yakın İŞKUR şubesine gitmek ya da internet üzerinden üyelik işlemlerini yapmak gereklidir. İşçilere atanacak iş ve meslek danışmanları sayesinde personellerin en uygun işleri bulabilmelerine olanak sağlanacaktır.

Her bir ilan kendi özeline birtakım şartlar barındırmaktadır. Dolayısıyla başvuru yaparken bu şartların iyi br şekilde incelenmesi ve karar verilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yapılan başvurular boş bir uğraş olmaktan öteye geçemeyecektir. Ayrıca İŞKUR üzerinden yayınlanan bazı ilanlardan sadece belirli kesimler faydalanabilmektedir. Örneğin eski hükümlüler, terörle mücadelede yaralananlar gibi birtakım kimseler bu durumdan istifade edebilmektedir. Böylelikle dezavantajlı kişilerin daha kolay iş bulabilmeleri mümkün olacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.