İşkur Üzerinden 2440 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

İşkur Üzerinden 2440 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı
İşkur Üzerinden 2440 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Başvuru Şartları

İşkur üzerinden 33 farklı ilde istihdam edilmek üzere personel alımları için ilan yayınlandı. Başvuru şartları her bir ilan için değiştiğinden adaylar ilanlar incelemelidir. Bulundukları ile ve meslek olarak ilanları sınırlandırmaları halinde kendilerine uygun ilanlar sıralanacaktır. Ancak ilanlarda en az ilkokul mezunundan başlayarak lisans mezununa kadar farklı pozisyonlar olduğunu söyleyebiliriz.

Adaylarda aranan ortak özellikler TC vatandaşı olma, kamudan yasaklı olmama, görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmaması şartlarıdır. Ayrıca her adayın iş başvurusu yaptığı ilde ikamet ediyor olması gerekir.

Adaylardan bir de özel şartlar aranmaktadır. Örneğin güvenlik görevlisi alımı için başvuran adayların özel güvenlik kimlik kartına sahip olması gerekir. Makam şoförü olacak kişilerin ehliyet, güvenlik soruşturması gibi şartları sağlaması gerekir. Yurt müdürlerinde ise eğitim ve cinsiyet gibi şartlar aranır. Bu mesleklerde toplam 2440 işçi alımı yapılacaktır.

Başvuru Usulü

İşkur ilanlarına başvuru yapmak isteyen adaylar öncelikle İşkur’a işsiz kaydı oluşturmalıdır. Sonrasında açık iş ilanlarından kendilerine uygun olanları bulmalıdır. Elektronik ortamdan bu işlere başvuru yapılabilir. Tüm bu işlemler İşkur il ya da ilçe müdürlüklerine gidilerek de yapılabilecektir. Başvuru yaptıktan sonra yine süreci takip etmeleri gerekir.

İşkur Üzerinden 2440 Personel Alımı İçin İlan Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın