İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 Kadın Erkek İtfaiye Eri Alıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 Kadın Erkek İtfaiye Eri Alıyor
İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 Kadın Erkek İtfaiye Eri Alıyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre alınacak 250 Personelin İtfaiye Eri olarak kurum bünyesinde istihdam edileceği belirtiliyor.

Başvuru yeri, şekli ve zamanı

Sınava girmek isteyen adaylar, 27 Aralık 2020 – 3 Ocak 2021 tarihleri arasında E- Devlet üzerinden elektronik ortamda başvuru yaparak BAŞVURU FORMUNU imzalamak üzere indireceklerdir.

Adaylarda aranan ortak nitelikler

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak ve İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak şartları aranmaktadır.

Adaylarda aranan özel nitelikler

İlan edilen İtfaiye Eri kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden yukarıda tabloda belirtilen asgari puanı almış olmak, Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması.(Boy ve kilo tespitleri kurum tarafından yapılacaktır.), Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmaları. (25/1/1991 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar), Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) veya (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak şartları aranmaktadır.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (40 personel)

Herhangi bir Ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi okul) mezun olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (25 personel)

Ortaöğretim Kurumlarının İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Alanı – İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği Dalından mezun olmak, Erkek olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (7 personel)

Ortaöğretim Kurumlarının Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı ve Dalları veya Kimya Teknolojisi Alanı – Sınai Boya / Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Tekniği Dalından mezun olmak, Erkek olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (8 personel)

Ortaöğretim Kurumlarının Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri Alanı ve Dallarının, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı – Otomatik Kumanda Dalının veya Tekstil Teknolojisi Alanı -Tekstil Mekatroniği Dalının birinden mezun olmak, Erkek olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP94 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (15 personel)

Herhangi bir Önlisans programlarının birinden mezun olmak, Kadın olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (25 personel)

Herhangi bir Önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, Erkek olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (10 personel)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, Kadın olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (65 personel)

İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, İtfaiyecilik ve Sivil Savunma, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Önlisans programlarının birinden mezun olmak, Erkek olmak, En az (C) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (25 personel)

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Kadın olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (20 personel)

Herhangi bir lisans programından mezun olmak, Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (2 personel)

Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (2 personel)

Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak, Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (2 personel)

İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak, Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (2 personel)

Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği veya Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya lisans programından mezun olmak, Kadın/Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

İtfaiye Eri için aranan nitelikler (2 personel)

Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği lisans programından mezun olmak, Kadın/Erkek olmak, En az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Başvuru kılavuzu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 250 Kadın Erkek İtfaiye Eri Alıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Memur Alımı ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin

Bize Katılın