İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 İtfaiye Eri Alımı Resmi Gazetede!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 541 İtfaiye Eri Alımı Resmi Gazetede!

28 Nisan 2021 tarihli resmi gazete üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediye bünyesinde KPSS taban puanı sıralamasına göre en az 60 Puan 541 adet İtfaiye Eri alımı yapacaktır. Başvuru yapmak isteyen adaylar için detaylar haberimizde…

28 Nisan 2021 tarihli resmi gazete üzerinden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde KPSS taban puanı sıralamasına göre en az 60 Puan 541 adet İtfaiye Eri alımı yapacaktır.

Başvuru Şekli Ve Yeri

İlana başvuru yapmak isteyen adaylar haberimizin en altında yer alan başvuru kılavuzu üzerinden belirtilen şekilde başvurularını gerçekleştirecek olup en geç başvuru tarihi ise ilan yayınlandıktan 15 gün sonradır.

Adaylarda Aranan İtfaiyecilik Şartları

30 Yaşından Gün Almamış olma, Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark olmam şartları aranmaktadır.

Adaylarda Aranan Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak,  Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile Belirli suçlardan mahkûm olmamak, Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmama şartları aranmaktadır.

Bunlara ek olarak Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmama, diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak arşiv araştırması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmama şartları ile alım gerçekleştirilecektir.

İlan metni.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.