İstanbul Üniversitesi En Az İlkokul Mezun 190 Sürekli İşçi Alıyor

İstanbul Üniversitesi En Az İlkokul Mezun 190 Sürekli İşçi Alıyor

İstanbul Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 190 personelin Temizlik Görevlisi ve Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 190 personelin 124 Temizlik Görevlisi ve 66 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, İŞKUR da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen bölümlerden son başvuru tarihi itibariyle mezun, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuata uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak ve İlan tarihi itibarı ile İstanbul ilinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler

En az İlkokul ve en fazla Lise ve dengi okul mezunu olmak ve 35 yaşını doldurmamış (12 Haziran 2002 – 8 Haziran 1985) olmak şartları aranmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı için aranan nitelikler

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak ve 35 yaşını doldurmamış olmak (12 Haziran 2002 – 8 Haziran 1985) şartları aranmaktadır.

Atanacak Adaylardan istenen belgeler

Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, 6 Adet Vesikalık fotoğraf, Adli Sicil Belgesi (Cumhuriyet Savcılığı veya e-devlet sistemi üzerinden evrak teslim tarihinden en fazla bir ay önce alınmış olmalıdır), Sağlık Raporu, SGK’dan emeklilik, yaşlılık aylığı almadığını gösterir belge. (e-devlet çıktısı kabul edilir.), SGK’dan detaylı 4/A hizmet dökümü. Herhangi bir Sosyal Güvenlik kaydı olmayanlarda kayıt sorgulamasını temin etmeleri gerekmektedir (e-devlet çıktısı kabul edilir), Erkek adaylar için Askerlik durum belgesi (e-devlet çıktısı kabul edilir), Diploma/Mezuniyet Belgesi aslı ve fotokopisi (İlkokul, ortaokul veya lise) istenmektedir.

Adaylar için kura çekimi 19 Haziran 2020 tarihinde 10:00 – 11:00 saatleri arasında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Konferans Salonunda yapılacaktır.

Adaylar için son müracaat tarihi 12 Haziran 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR ilan numaraları 00005522449 ve 00005522548’dir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.