Kadrolu Yüksek Maaşlı Yurt Dışı İş İmkanı

Kadrolu Yüksek Maaşlı Yurt Dışı İş İmkanı

Yurt dışı iş ilanları kapsamında yayınlanmış bulunan kamu personel alımı iş ilanları duyurusunda Dışişleri bakanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nde Şikago şehrinde çalıştırılmak üzere sekreter alımı yapılacaktır.

Bütün iş başvurusu yapacak olan vatandaşların 41 yaşından büyük olmaması ve Türk pasaportuna sahip kişilerin pasaport örnekleri ile işlem görmüş sayfalarını tek bir doküman halinde sisteme yüklemeleri gerekmektedir. 


DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI SEKRETER ALIMI


•    Türk Uyruklu Sözleşmeli Sekreter alımı için son başvuru tarihi 01.12.2021 olarak bildirildi.

•    Adayların tüm başvuru belgelerinin asıllarını veya onaylı suretlerini en geç 8 Aralık 2021, Çarşamba günü mesai bitimine kadar T.C. Şikago Başkonsolosluğuna (455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL ABD) iletmeleri gerekmektedir.

•    Aşağıda belirtilen link üzerinden resmi başvurunuzu yapabilirsiniz.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

 

sekreter-alimi.webp

 


BAŞVURU İÇİN İSTENEN BELGELER VE ŞARTLAR


1.    Başvuru için adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak VE Özgeçmiş (CV) (Adayın adresi, telefon numarası ve e-posta adresine de özgeçmişte yer verilmelidir.) 

2.    En az lise veya dengi okulları ile bu okullarla eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak ve nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti.


3.    Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek ve son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet renkli vesikalık fotoğraf.

4.    Çok iyi derecede İngilizce bilmek ve son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti.


5.    Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişikleri olmadığına dair belge.

6.    Sözkonusu belgelerden e-Devlet sisteminden otomatik olarak çıkmayanların aday tarafından sisteme yüklenmesi gerekmektedir.


SINAV YERİ


1.    Yazılı Sınav: 


2.    T.C. Şikago Başkonsolosluğu, 455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL Amerika Birleşik Devletleri


3.    Sözlü ve Uygulamalı Sınav: 


4.    T.C. Şikago Başkonsolosluğu, 455 North Cityfront Plaza Dr.(NBC Tower) Suite:2900, Şikago, IL Amerika Birleşik Devletleri

5.    Tel : +1 (312) 263-0644, 312 846 4801

6.    E-mail: consulate.chicago@mfa.gov.tr

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.