Kamu Kurumları 9 Zabıta Memur Tekniker Alıyor

Kamu Kurumları 9 Zabıta Memur Tekniker Alıyor

Azatlı ve Bekilli Belediye Başkanlıkları tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamalarda alınacak 9 personelin Teknik Hizmetler ve Genel İdare Hizmetleri sınıfında memur olarak kurumlar bünyesinde istihdam edileceği duyuruldu.

Niğde İli Azatlı ve Denizli İli Bekilli Belediye Başkanlıkları Resmi Gazete’de yaptıkları açıklamalarda alınacak 9 personelin Muhasebeci, Zabıta Memuru, Tekniker, VHKİ, Bilgisayar İşletmeni ve Memur olmak üzere Teknik Hizmetler ve Genel İdare Hizmetleri sınıfında kurumlar bünyesinde istihdam edileceğini belirttiler.

Azatlı Belediyesi Muhasebeci için aranan nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, Lisans düzeyinde eğitim veren Fakültelerin Maliye, Muhasebe, Muhasebe ve Denetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi veya Muhasebe Bilgi Sistemleri programlarının herhangi birinden mezun olmak, 2018 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak) ve Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formu, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Erkek adayların Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı ve 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve süresi

Adaylar başvuru esnasında istenilen belgeler ile 6 – 10 Temmuz 2020 Cuma günü saat 17.00’ye kadar (mesai günlerinde 08.00 - 17.00 saatleri arasında) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Azatlı Başvuru kılavuzu.

Bekilli Belediyesi adaylar için aranan genel nitelikler

Türk Vatandaşı olmak, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından belirtilen puan türünden puan almış olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Askerlik çağına gelmemiş olmak, Yapmış olmak, muaf, ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak) ve Görevini yapmasına engel akıl veya bedensel engeli bulunmamak şartları aranmaktadır.

Başvuru İçin Özel Şartlar

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikasına sahip olmak veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğünü belgelemek, Zabıta memuru kadrolarına başvuracaklar için; 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (±) 10 kg’dan fazla fark olmamak ve Zabıta Memuru kadrolarına başvuru yapacaklar için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Bilgisayar İşletmeni için aranan nitelikler

Herhangi bir lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

VHKİ (Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni) için aranan nitelikler

Herhangi bir lisans programından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Memur için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ön lisans programından mezunu olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Memur için aranan nitelikler (1 personel)

Lisans Programlarının Kamu Yönetimi, İşletme, İktisat veya Maliye bölümlerinin birinden mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Tekniker için aranan nitelikler (1 personel)

Ön Lisans Programlarının Harita ve kadastro bölümünden mezun olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Tekniker için aranan nitelikler (1 personel)

Ön Lisans Programlarının İnşaat Teknolojisi veya Yapı Denetimi bölümlerinin birinden mezun olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir ön lisans programından mezun olmak ve KPSSP93 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Zabıta Memuru için aranan nitelikler (1 personel)

Herhangi bir lisans Programlarından mezun olmak ve KPSSP3 puan türünden en az 65 puan almış olmak şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen belgeler

Kurum internet adresi üzerinden elektronik ortamda doldurarak imzalayacakları başvuru formu, Nüfus cüzdanı fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), Sürücü belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla suretleri kurumca tasdik edilebilir), KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı, Erkek adayların Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, Veri hazırlama ve kontrol işletmeni ile bilgisayar işletmeni kadroları için Milli Eğitim Bakanlığı onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası veya mezun olduğu okulda bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript belgesi aslı veya noter onaylı örneği ve 2 adet biyometrik fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacak) istenmektedir.

Başvuru yeri, tarihi, şekli ve süresi

Zabıta memuru kadrolarına başvuran adaylar için sözlü ve uygulamalı, diğer adaylar için sözlü sınav yapılacaktır. Sözlü sınavlar 17 Ağustos 2020 tarihinde Bekilli Belediye Başkanlığı Bekilli/DENİZLİ adresinde yapılacaktır. 

Zabıta memuru için yapılacak uygulamalı sınav 17 Ağustos 2020 tarihinde Bekilli Belediye Başkanlığı kapalı Pazar yeri Bekilli/DENİZLİ adresinde yapılacaktır. 

Sözlü sınav saat 09.00’da başlayacaktır. Zabıta memuru için yapılacak uygulamalı sınav saat 14.00’de başlayacaktır.

Bekilli Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.