Kamu Kurumları En Az İlköğretim Mezun İşçi Alımları Yapılıyor

Kamu Kurumları En Az İlköğretim Mezun İşçi Alımları Yapılıyor

Kamu Kurumları tarafından yapılan İŞKUR’da yapılan açıklamalarda alınacak personelin farklı unvanlarda ve şehirlerde işçi olarak kurumlar bünyesinde istihdam edileceği duyuruldu.

Edirne İli Enez Belediye Başkanlığı ve Çankırı İli Korgun Belediye Başkanlığı İŞKUR’da yaptıkları açıklamalarda alınacak 5 personelin Temizlik İşçisi, Beden İşçisi ve Elektrik Teknisyeni olarak kurumlar bünyesinde istihdam edileceğini belirttiler.

Enez Belediyesi Temizlik İşçisi için aranan nitelikler (3 personel)

Türk Vatandaşı olmak, En az Okur Yazar en fazla Lisans mezunu olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Yapmış olmak, muaf veya tecilli olmak) Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak ve Enez ilçesinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için son başvuru tarihi 13 Temmuz 2020’dir.

Adaylar için kura çekimi 15 Temmuz 2020 tarihinde 10:00 – 11:00 saatleri arasında Enez Belediyesinde yapılacaktır.

Adaylar için İŞKUR başvuru numarası 00005576765’tir.

Korgun Belediyesi Elektrik Teknisyeni için aranan nitelikler (1 personel)

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak (Elektrik-Elektronik Teknolojisi bölümü), 18 ila 35 yaş arasında olmak, Korgun ilçesinde ikamet ediyor olmak, Bilgisayar işletmenliği sertifikasına sahip olmak ve alanında en az 5 yıl deneyimli olmak şartları aranmaktadır.

Korgun Belediyesi Beden İşçisi için aranan nitelikler (1 personel)

En az ve en fazla İlköğretim mezunu olmak, 18 ila 30 yaş arasında olmak ve Korgun ilçesinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Adaylar için son başvuru tarihi 13 Temmuz 2020’dir.

Adaylar için kura çekimi 16 Temmuz 2020 tarihinde 09:00 – 12:00 saatleri arasında Korgun Belediyesinde yapılacaktır.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00005576998 ve 00005577047’dir.

İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde İŞKUR internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.