Kamu Kurumu 40 Yaş Sınır En Az İlköğretim 25 Güvenlik-Temizlik İşçi Alımları

Kamu Kurumu 40 Yaş Sınır En Az İlköğretim 25 Güvenlik-Temizlik İşçi Alımları

Kamu Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 25 personelin 3 unvanda sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Akdeniz Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 25 personelin sürekli işçi statüsünde 1 Bakım Onarım Elemanı, 9 Koruma ve Güvenlik Görevlisi ve 15 Temizlik Görevlisi olarak Akdeniz Üniversitesi bünyesinde istihdam edileceğini belirtiliyor.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak, Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine, özel hayata ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu veya uyarıcı madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma veya kovuşturma bulunmamak ve Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemek şartları aranmaktadır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi için aranan nitelikler

Ortaöğretim kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak, Vardiyalı sistemde çalışmayı kabul etmek ve Hasta bakım ve temizliği hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir) şartları aranmaktadır.

Güvenlik Görevlisi için aranan nitelikler

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 ila 35 yaş arasında olmak, 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartına (silahlı/silahsız) sahip olmak, Özel Güvenlik Görevlisi kimlik kartının son başvuru tarihi itibari ile geçerlilik süresinin en az 6 (altı) ay olması, Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezinde/Üniversite Hastanesinin iç ve dış mekanında vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak, iç ve dış mekanda çalışmayı kabul etmek, Erkek adaylarda en az 170 cm, kadın adaylarda en az 160 cm boyunda, olmak. Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15 kilodan az ya da fazla olmamak. (Sağlık kuruluşlarından belgelendirilmelidir), Üniversiteye bağlı merkez ve ilçe birimlerinde görevlendirilmeyi ve vardiyalı çalışmayı kabul etmek, Koruma ve güvenlik hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan tam teşekküllü Sağlık Kurulu (Heyet) Raporu istenecektir) şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (14 Personel)

En az İlköğretim en fazla Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 ila 40 yaş arasında olmak, Temizlik hizmetlerini yürütmesine engel olacak sağlık sorunu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir), Üniversite iç ve dış mekanlarında çalışmayı kabul etmek şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler (1 Personel)

En az İlköğretim en fazla Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 ila 40 yaş arasında olmak, İlan tarihi itibariyle Antalya İli Kumluca İlçesinde ikamet ediyor olmak, Temizlik hizmetlerini yürütmesine engel olacak sağlık sorunu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir), Üniversite iç ve dış mekanlarında çalışmayı kabul etmek şartları aranmaktadır.

Bakım ve Onarım Elemanı için aranan nitelikler (Marangozluk)

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak (Endüstri Meslek Liselerinin Mobilya ve Dekorasyon bölümünden mezunu olmak), 18 ila 35 yaş arasında olmak, Erkek olmak, Ustalık belgesine sahip olmak ve Bakım ve onarım hizmetlerini yürütmesine engel durumu olmamak (kazanan adaylardan Sağlık Raporu istenecektir) şartları aranmaktadır.

Başvuru şekli ve zamanı

Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesi üzerinden 6 Temmuz 2020 – 10 Temmuz 2020 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır.

Online başvurular dışında şahsen, posta veya e-posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir

Noter kura çekimi 17 Temmuz 2020 tarihinde saat 09.30’da yapılacaktır. Noter kurası Üniversite İletişim Fakültesinde yapılacak olup, adaylar istemeleri halinde Üniversite web ana sayfasından kura çekimini canlı olarak izleyebilecektir. 

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.