Kamu Kurumu Sınavsız 270 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Kamu Kurumu Sınavsız 270 Kamu Personeli Alımı Açıklandı

Kamu Kurumu Resmi Gazete’de yaptığı açıklamada alınacak 270 personelin sözleşmeli kamu personeli olarak farklı unvanlarda kurum bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Trakya Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’de yapılan açıklamaya göre 270 personelin 180 Hemşire, 5 Ebe, 5 Eczacı, 5 Fizyoterapist, 21 Laborant, 25 Sağlık Teknikeri, 23 Röntgen Teknisyeni, 2 Psikolog ve 5 Diğer Sağlım Personeli olarak Üniversite hastanesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel şartlar

Türk vatandaşı olmak, 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,  Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, Alınmaya hak kazanan adaylar aciliyete binaen hemen göreve başlatılacağı için göreve başlamasına engel bir durumunun olmaması (Sağlık Dahil), Nöbet usulü ve vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak, Müracaat edilecek unvan için aranılan başvuru şartlarını taşıyor olmak, Son 1 (bir) yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde (belirlenen istisnalar hariç) sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak şartları aranmaktadır.

ECZACI pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS puan şartı aranmamaktadır. Kadro sayısından fazla başvuru olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, tarih, saat ve yeri ayrıca belirtilecektir.

Başvuruda istenen belgeler

Kimlik Belgesi fotokopisi, Diploma veya çıkış belgelerinin fotokopisi, Başvurulan unvan için istenmiş ise eğitim, sertifika, çalışma/deneyim ve tecrübeye ilişkin belge, Lisans mezunları 2018 KPSSP3 puanını, Ön lisans mezunları 2018 KPSSP93 puanını, Ortaöğretim mezunları 2018 KPSSP94 puanını gösteren belge, 1 adet fotoğraf ile birlikte Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne şahsen başvurmaları gerekmektedir (Başvuru sırasında Beyan Formu doldurtulacağından posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.)

Yoğun Bakım Hemşire kadrolarına başvuran adaylar diğer Hemşire kadrolarına da başvuru yapabilecek olup, öncelikli olarak yoğun bakım hemşire başvuruları değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru zamanı

İlana başvuru yapacak adaylar bu ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren (10 Temmuz 2020) 15 gün içerisinde başvurularını tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.