Kamu Üniversitesi 115 Sürekli İşçi Alımı Yarın Son Gün

Kamu Üniversitesi 115 Sürekli İşçi Alımı Yarın Son Gün

Kamu Üniversitesi yaptığı açıklamada alınacak 115 personelin Temizlik Görevlisi, Güvenlik Görevlisi ve Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak sürekli işçi kadrosunda üniversite bünyesinde istihdam edileceğini belirtti.

Balıkesir Üniversitesi tarafından yapılan açıklamaya göre alınacak 115 personelin 21 Temizlik Görevlisi, 15 Güvenlik Görevlisi ve 79 Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak kurum bünyesinde görevlendirileceği belirtildi.

Adaylarda aranan genel nitelikler

Affa uğramış olsa bile belirli suçlardan mahkum olmamak, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak, Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış, tecilli veya muaf olmak), Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak, Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, Türk Vatandaşı olmak ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşıyor olmak şartları aranmaktadır.

Temizlik Görevlisi için aranan nitelikler

En az ilk Öğretim mezunu olmak, 18 - 40 yaş arasında (1 Haziran 2002 – 28 Mayıs 1980) olmak, Üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanda vardiyalı olarak çalışmaya engel durumu bulunmamak ve Balıkesir merkez ve belirtilen ilçelerinden ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Güvenlik Görevlisi için aranan nitelikler

En az Lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 - 35 yaş arasında (1 Haziran 2002 – 28 Mayıs 1985) olmak, Geçerli Özel Güvenlik Eğitim Sertifikasına/Belgesine sahip olmak (Belge teslim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerlilik süresi olmak), En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olmak (Devriye gezilmesi için önemlidir ), Üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanda vardiyalı olarak çalışmaya engel durumu bulunmamak ve Balıkesir Merkez ve belirtilen ilçelerinde ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı için aranan nitelikler

Ortaöğretim Kurumlarının hasta ve yaşlı hizmetleri alanının engelli bakımı, hasta bakımı ve yaşlı bakımı dallarından ya da sağlık hizmetleri alanının ebe yardımcılığı, hemşire yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği dallarından birinden mezun olmak, 18 - 40 yaş arasında (1 Haziran 2002 – 28 Mayıs 1980) olmak, Hasta ve yaşlı bakımı işini yapmaya engel olacak sağlık sorunu olmamak, Üniversitenin tüm yerleşkelerinde iç ve dış mekanda vardiyalı olarak çalışmaya engel durumu bulunmamak ve Balıkesir merkez ve belirtilen ilçelerinden ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

Noter kurası 10 Haziran 2020 tarihinde saat 10:00 da, Balıkesir Üniversitesi Çağış Kampüsü Kongre ve Kültür merkezinde (Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığı) yapılacaktır.

Kura sonucunda sınava girmeye hak kazanan adaylar ve tüm süreçlere ilişkin bilgiler kurum internet adresinde yayınlanacaktır. 

Adaylar için son başvuru tarihi 1 Haziran 2020’dir.

Adaylar için İŞKUR başvuru numaraları 00005505893, 00005506007 ve 00005506626’dır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.